Tamindir Gündem 24. Bölüm
Tamindir Gündem 24. Bölüm

Tamindir Gündem 24. Bölüm

Haftanın Teknoloji Haberleri - 24.08.2012

Dünyanın en popüler sosyal ağı olan Facebook’tan mesajlaşma sistemine güncelleme geliyor

Arkadaşlarımıza ve sevdiklerimize kolaylıkla ulaşabilmemize olanak sağlayan Facebook, mesajlaşma sistemi arayüzünü değiştiriyor. Yapılacak olan arayüz güncellemesiyle birlikte Facebook mesajları çok daha rahat şekilde kullanarak, çevremizdeki insanlarla çok daha kolay iletişim kurabileceğiz.

Google+ üzerinde onaylanmış durumda olan marka sayfalarına özel kullanıcı adları verilmeye başlandı

Arama devi Google’ın sosya ağı olan Google+ açıldığı günden günümüze yoğun bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başardı. Firmaların ve kullanıcıların bu ilgisine kayıtsız kalmayan Google, Google+ üzerinde onaylanmış marka ve kişisel şahıs hesaplarına özel kullanıcı adları vermeye başladığını duyurdu.

Yıllardır değiştirmediği logosuyla yoluna devam eden yazılım devi Microsoft yepyeni logosuyla karşımıza çıktı

Microsoft şu sıralarda Windows 8’in çıkışı için yaptığı hazırlıklarını sürdürürken radikal bir kararla yıllardır sabit olarak kullandığı kurumsal logosunu değiştirdi. Yeni logo Windows 8 ile birlikte gelecek olan Metro arayüzünü anımsatıyor olmasıyla dikkat çekmesinin dışında, şirketin modern dünyadaki ilerleyişini temsil ediyor.

Apple’ın merakla beklenen yeni nesil akıllı telefonu iPhone 5’in çıkış tarihiyle ilgili dedikodular dolanmaya devam ediyor

Apple tarafından geliştirilen ve merakla beklenilen yeni iPhone sürümünün ne zaman çıkacağına dair sürekli olarak yeni bir dedikodu ortaya atılıyorken, Verizon firmasının 21-30 Eylül tarihleri arasında tüm çalışanlarının izinlerini iptal etmesi yeni bir dedikoduyu beraberinde getirdi. Yeni çıkan dedikoduya göre yeni iPhone 12 Eylül’de duyurulacak ve 21 Eylül’de satışa sunulacak.

Google, iPhone ve iPad Kullanıcıları İçin Hazırladığı Chrome Uygulamasını Güncelledi

Kısa bir süre önce App Store üzerinden indirilebilir kıldığı Chrome uygulamasını güncelledi. Apple’ın Safari tarayıcısının iPhone ve iPad üzerindeki üstünlüğüne son vermek isteyen Google, bu güncelleme ile birlikte ürünün daha kararlı çalışmasına ve internet sitelerinin sosyal ağlar üzerinden paylaşılmasına yönelik bazı geliştirmeler yaptı.

Microsoft’un Bulut Bilişim Ürünü SkyDrive, Windows 8 ile Başlayan Modern Arayüz Rüzgârından Nasibini Aldı ve Yepyeni Bir Görünüme Kavuştu

Microsoft’un Windows 8 çalışmaları kapsamında hayatımıza sokmaya başladığı kutulu tasarım şimdi de SkyDrive’da kendini gösterdi. Yeni açılan ve Metro arayüz olarak da bilinen modern arayüze sahip Outlook.com gibi SkyDrive da kutulu öğelerin bir araya gelmesinden oluşan sade ve işlevsel bir görümle kullanıcılarını karşılamaya başladı.

Logitech, Farkındalık Yaratan Ürünler Serisine Bir Yenisini Ekleyerek Logitech K310 adını Taşıyan Suda Yıkanabilir Klavyesini Tanıttı

Şık ve işlevsel ürünler ortaya koymasıyla bilinen Logitech bazen ilginç özelliklere sahip sonuçlar ortaya koyabiliyor. K310 isimli suda temizlenebilen klavye de bunun son örneği. Su geçirmeyen ve arka kısmındaki su kanalları ile suyu tahliye eden ürün, cihazın hiç zarar görmeden suda temizlenmeye imkân veriyor.

Microsoft, 2 Haziran’dan Sonra Windows 7 Yüklü Bir Bilgisayar Alan Kullanıcıların 29 TL Karşılığında Windows 8’e Geçmelerini Sağlayacak Bir Kampanya Başlattı

Microsoft, 2 Haziran 2012 ile 31 Ocak 2013 tarihleri arasında Windows 7 işletim sistemi ile birlikte satılan bir bilgisayar satın alan kullanıcıların 29 TL karşılığında Windows 8’e terfi edebileceklerini açıkladı. Windows 7 Starter sürümün kampanya dışında tutulduğu bu Microsoft fırsatında ve Windows 8’e terfi eden kullanıcılara Windows destek bölümü 90 gün boyunca ücretsiz destek yardım hizmeti verecek.

Çift Sim Kart Destekli Akıllı Telefon Dünyasına Bir Katkı da Samsung’tan Geldi ve Çift Sim Kart Destekli Galaxy S DUOS İsimli Ürün Tanıtıldı

Samsung, çift sim kart ile kullanılabilen Galaxy S DUOS isimli ve Android işletim sistemini kullanan yeni akıllı telefonunu tanıttı. Görünüm olarak Galaxy S3’e olağanüstü derecede benzeyen S DUOS, Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümü ile kullanıcılara merhaba diyecek. Ürünün Avrupa ülkelerinde Eylül ayında satışa çıkacağı söyleniyor.

Dünyanın En Popüler İletişim Ürünlerinden Biri olan Skype’ın, Windows 8 Uyumlu Yeni Sürümüne Dair Ekran Görüntüleri Sızdı

Yabancı dilde yayın yapan bir teknoloji şirketi, Windows 8 uyumlu ve modern arayüz çerçevesinde hazırlanmış yeni Skype sürümünün ekran görüntülerine ulaştı. Modern arayüzün en önemli özelliği olan kutulu nesneler, Skype’ın bu yeni sürümüne de hâkim.

YORUMLAR