Tamindir Oyun Gündemi 26. Bölüm
Tamindir Oyun Gündemi 26. Bölüm

Tamindir Oyun Gündemi 26. Bölüm

Haftalık Oyun Haberleri - 12.12.2012

1- Dota 2 Tabletlere Geliyor

PC için geliştirilen ve hala açık beta aşamasında olan popüler oyun DOTA 2’nin tablet sürümünün de çıkacağıyla ilgili söylentilere Valve’ın patronu Gabe Newell’dan yanıt geldi: “DOTA 2 tabletler için de çıkacak ama şu an için tabletlerin donanımları yetersiz.” açıklamasında bulundu.

2- Dark Souls 2 Duyuruldu

İlk olarak bizlere Demon’s Souls adıyla merhaba diyen oyunun ikincisi Dark Souls adıyla çıkış yapmıştı. Seriyi sağlamlaştırmak isteyen geliştirici firma Dark Souls 2’yi resmen duyurdu ve oyunla ilgili ilk sinematik videoyu yayınladı. Oyunun PC, Xbox 360 ve PS3 platformları için 2013 yılı içerisinde çıkış yapması bekleniyor.

3- Quake 2 15.Yaşına Girdi

Çıktığı dönemde bilgisayar oyunları dünyasını grafikleriyle bir üst seviyeye taşıyan ve oyun motoru sayesinde birçok oyuna rehberlik eden Quake 2, 15.yaşını kutladı. Oyunun 15.yılı şerefine konuşan ID Software yetkilisi Tim Willits oyunla ilgili ilginç gerçekleri oyunseverlerle paylaştı.

4- Valve’ın Oyun Konsolu Açıklandı
Dünyanın en önemli oyun üretici firmalarının başında gelen Valve’ın patronu Gabe Newell kendisine sorulan “Valve oyun konsolu mu çıkarıyor?” sorusuna çok net bir yanıt verdi ve üretilecek olan cihazın bir oyun konsolundan çok kullanıcıların oturma odalarında kullanabilecekleri ve Steam’le bağlantılı bir PC projesi olduğundan bahsetti.

5- Resident Evil 6'ya Yeni Oyun Modları

Capcom, zombi temalı korku oyunu serisi Resident Evil'ın son oyunu için yeni oyun modları hazırladığını duyurdu. Oyun için 3 adet mod hazırlayan yapımcı firma, bu modları Predator, Survivors, Onslaught olarak adlandırdı.

6- Dead Space 4 Duyuruldu

Henüz Dead Space 3 çıkmamışken yapımcı firma Visceral Games yaptığı açıklama ile Dead Space 4’ü ve yeni nesil konsollara geleceğini doğruladı. Oyun ile ilgili Frosbite 2 motorunun kullanılacağı açıklanırken başka bir bilgi verilmedi.

7-  GTA 5'in Pc Sürümü Kaç GB Olacak

GTA 5 hakkında bazı iddialar internette hızla dolaşmaya başladı. GTA IV’ün 15 GB’lık bir alan kapladığının altını çizen bazı oyun severler GTA V’in sabit diskinizde kaplayacağı alanın 60 GB olabileceğinin sinyalini verdi.

8 - God of War Ascension Türkçe

God of War’ın dördüncü ve son oyunu olan God of War: Ascension cephesinden biz Türk oyuncuları ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Yapılan açıklama ile birlikte God of War: Ascension’ın ülkemizde Türkçe dil desteğine sahip bir şekilde satışa sunulması bekleniyor.

9- Video Oyun Ödülleri 2012 Kazanan Belli Oldu

Bu seneki Video oyun ödülleri sahipleri belli oldu. birçok oyuncu için merakla beklenen kategorilerin başında gelen yılın en iyi oyunu ödülünün sahibi, sürpriz bir şekilde Walking Dead oldu.

10- GTA San Andreas Playstation 3'e Geliyor!

Rockstar Games, Grand Theft Auto: San Andreas’ı tekrar piyasaya sunmak istiyor. Playstation’dan yapılan açıklamaya göre Grand Theft Auto: San Andreas’i Playstation 3 platformunda tekrar görebileceğiz. Oyun, 12 Aralık 2012 tarihi itibariyle Playstation Store üzerinden satışa sunulacak.

11-  Angry Birds Star Wars Windows Phone 7 için Hazır

Yaklaşık bir ay önce Android ve iOS platformlarında çıkış yapan Angry Birds Star Wars, Windows Phone 7 cihazlar içinde oynanabilir olarak kullanıcıların beğenisine sunuldu.

YORUMLAR