YouTube KARARDI! - Teknoloji Haberleri #12

Haftalık teknoloji haberlerimizin bu bölümünde youtube karanlık modu, iphone xs modelleri ve çok daha fazlası sizleri bekliyor.

Haftalık teknoloji haberlerimizin bu bölümünde youtube karanlık modu, iphone xs modelleri ve çok daha fazlası sizleri bekliyor.

YouTube Karanlık Mod Nihayet Android Kullanıcılarına Sunuldu

YouTube, bu yılın başlarında iOS kullanıcılarına sunduğu dark mode (karanlık mod) temasını nihayet Android kullanıcılarıyla da buluşturdu.


Vakıf Katılım'a Siber Saldırı Düzenlendi, Dolar Kurları Değiştirildi!

2013 yılında çeşitleri vakıfların katılımlarıyla kurulan Vakıf Katılım Bankası, dün siber saldırıkurbanı oldu. Kimliği belirsiz kişiler tarafından düzenlenen saldırıda bankanın döviz kurlarına müdahale edilmeye çalışılırken, yapılan açıklamayla saldırının hızlıca püskürtüldüğü söylendi.


Çiftlik Bank'ın Finans Müdürü Tutuklandı

Çiftlik Bank soruşturması kapsamında tutuklananlara bir yenisi daha eklendi. Sistemin finans müdürü olduğu iddia edilen Koray Hasgül tutuklandı.


Tor Browser ile İnternette Sürekli Anonim Olabileceksiniz

Tor Project tarafından geliştirilen yeni bir internet tarayıcısı sayesinde internette anonim dolaşabileceksiniz. Şu anda Android için beta aşamasında olan tarayıcının en büyük özelliği girdiğiniz sitelerde herhangi bir kimlik oluşturmayıp güvenliğinizi koruyor olması.


Samsung Katlanabilen Telefonunu Kasım Ayında Tanıtabilir

Daha önce ortaya çıkan bazı haberler ve sızıntılar, Samsung’un katlanabilen yeni akıllı telefonunu Kasım ayında tanıtabileceğini işaret ediyordu. Şu sıralar ortaya çıkan yeni haberler de bu iddiaları destekliyor. Gelen son bilgilere bakılırsa, Galaxy X olarak adlandırılması beklenen katlanabilen akıllı telefon, çok yüksek bir ihtimalle Kasım ayında tanıtılacak.


Alibaba’nın Kurucusu Jack Ma, 2019’da Şirketten Ayrılıyor

Çinli e-ticaret devi Alibaba’nın kurucu ortağı Jack Ma, şirketten ayrılıyor. Milyarder girişimci, yönetim kurulu koltuğunu gelecek yıl Daniel Zhang’a devredecek. 


Elon Musk Tünel Kazma İşini Video Oyununa Çevirdi

Teknoloji dünyasının en çok konuşulan isimlerinin başında gelen Elon Musk, yine adından söz ettirecek bir harekete imza attı. Musk, tünel kazmak için kurduğu The Boring Company’nin kazıcılarının Xbox kontrolörüyle hareket ettirildiği bir video paylaştı.


Yerbilimcileri Şaşırtan 30 Milyon Liralık Altın Külçeleri Bulundu

Avustralya’da bulunan toplam ağırlıkları 150 kiloyu bulan iki altın külçesi, sahibini bir gün içinde zengin etti. Yerbilimcileri dahi şaşırtan iki altın külçelerinin jeolojik harika oldukları belirtilirken, değerlerinin 3,5 milyon pound yani 30 milyon Türk Lirası olduğu söylendi.


General Mobile GM 9 Pro Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı

General Mobile GM 9 Pro özellikleri ve fiyatı ortaya çıktı. Yerli telefon üreticisi General Mobile, düzenlediği tanıtımla birlikte yeni telefonunun detaylarını merak edenlerle paylaştı.


Artık Çalınan Kartınızdan Banka Sorumlu Tutulacak

Yargıtay'dan çıkan bir karara göre bir kişinin kredi kartı çalınır ve 24 saat içinde bankaya başvurursa, kredi kartından çekilen paraların sorumluluğu bankaya ait olacak. Kart sahibi, kredi kartından çekilen yalnızca 150 liradan sorumlu tutulacak.


Xiaomi, Türkiye’de İlk Mağazasını Açıyor

Başarılı modelleriyle son dönemde adından sıkça söz ettiren Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, bir süredir Türkiye’de mağaza açmayı planlıyordu. Sonunda Xiaomi’nin Türkiye’deki ilk mağazasının açılış tarihi ve yeri belli oldu.


FIFA 19 Çıkmadan İndirim Aldı! İşte Yeni FIFA 19 Fiyatı

Futbol oyunu sevenlerin dört gözle beklediği FIFA 19 bugün erken saatlerde büyük bir sürpriz yaptı. EA Sports, birçok oyuncunun fiyattan şikayet etmesi sebebiyle FIFA 19 fiyat etiketini güncelledi ve oyuna devasa bir indirim getirdi.


Apple'dan Şok Zam! Bütün Apple Ürünleri Zamlandı

Dün akşam saatlerinde yeni iPhone modellerini görücüye çıkaran Apple, bir süredir beklenen iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone Xr modellerini tanıtmıştı. Tanıtım etkinliğinin hemen ardından ise Apple Türkiye fiyat değişikliğine gitti. Değişiklikle birlikte neredeyse bütün Apple ürünleri zamlandı.


Spotify'da Çevrimdışı Şarkı İndirme Sınırı Yükseltildi

Spotify'a yapılan son güncelleme kapsamında şarkı indirme sınırının yükseltildiği ortaya çıktı. Normalde cihaz başına 3.333 şarkıya izin veren Spotify'ın şarkı sınırının artık 10 bin indirmeye kadar çıkartıldığı dile getirildi.


Samsung Galaxy S10, Beş Kameraya Sahip Olabilir!

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S10’da hangi özelliklere yer vereceği büyük merak konusu. Lansman tarihine daha uzunca bir süre olmasına rağmen cihaz hakkındaki bilgiler yavaş yavaş gelmeye başladı.

YORUMLAR