Samsung Katlanabilen Telefonunu Kasım Ayında Tanıtabilir

Samsung Katlanabilen Telefonunu Kasım Ayında Tanıtabilir 1

Daha önce ortaya çıkan bazı haberler ve sızıntılar, Samsung’un katlanabilen yeni akıllı telefonunu Kasım ayında tanıtabileceğini işaret ediyordu. Şu sıralar ortaya çıkan yeni haberler de bu iddiaları destekliyor. Gelen son bilgilere bakılırsa, Galaxy X olarak adlandırılması beklenen katlanabilen akıllı telefon, çok yüksek bir ihtimalle Kasım ayında tanıtılacak.

Samsung, Kasım ayında ABD’nin San Francisco eyaletinde Samsung Developer Conference adında bir etkinlik düzenleyecek. Galaxy X’in de 7 - 8 Kasım tarihlerinde bu etkinlikte tanıtılması bekleniyor. Katlanabilen akıllı telefonun 2019 yılı başlarında satışa sunulacağı söylenirken, Kasım ayındaki etkinlikte Samsung’un, Galaxy X ile ilgili çeşitli donanım özelliklerini, tasarım özelliklerini, kullanıcı arayüzünü ve kullanıcı değişim özelliklerini tanıtması bekleniyor.

Şu an için Galaxy X ile ilgili olarak cevap bekleyen pek çok soru olmasına rağmen gelen haberlere göre, telefon 7.3 inç OLED ekrana sahip olacak ve bu ekran 1.5 mm eğrilik yarıçapıyla içe doğru kıvrılabilecek. Ayrıca cihazda ek olarak 4.6 inç OLED bir ekran daha bulunacak ve bu ekran telefonun yan tarafına eklenebilecek.

Samsung Katlanabilen Telefonunu Kasım Ayında Tanıtabilir 2

Huawei de Katlanabilen Telefonunu Tanıtabilir

Samsung, katlanabilen akıllı telefon pazarının öncülerinden birisi olmak için acele ediyor ancak aynı zamanda bu yeni teknolojiyi olabilecek en iyi kalitede sunmaya çalışıyor. Samsung, Kasım ayı başlarında tanıtacağı katlanabilen akıllı telefonuyla rakip Huawei’ye karşı hakimiyetini sürdürmek istiyor. Çünkü Huawei’nin de önümüzdeki aylarda benzer bir şekilde katlanabilen bir akıllı telefon tanıtmayı planladığı söyleniyor.

Kasım ayında gerçekleştirilecek olan Samsung etkinliğinde katlanabilen akıllı telefon Galaxy X’in yanı sıra daha başka Samsung ürünlerinin de tanıtılması bekleniyor. Google Home ve HomePod’a rakip olması beklenen Samsung’un yapay zekalı akıllı hoparlörü Galaxy Home’un da bu etkinlikte tanıtılacağı söyleniyor.

Samsung’un katlanabilen akıllı telefonunu Kasım ayında tanıttıktan sonra satışlara ne zaman başlayacağı henüz tam olarak bilinmiyor ancak satışların 2019 yılı başlarında başlayacağı tahmin ediliyor.

YORUMLAR