Xiaomi, Türkiye’de İlk Mağazasını Açıyor

Xiaomi Türkiyedeki İlk Mağazasını Açıyor

Başarılı modelleriyle son dönemde adından sıkça söz ettiren Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, bir süredir Türkiye’de mağaza açmayı planlıyordu. Sonunda Xiaomi’nin Türkiye’deki ilk mağazasının açılış tarihi ve yeri belli oldu.

Aslında Xiaomi’nin Türkiye’de bir mağaza açmayı planladığı uzun zamandır biliniyordu. Ancak Xiaomi’nin Türkiye temsilciliğini kimin yapacağı konusu uzun süre netlik kazanmamış ve çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. Sonrasında ise Xiaomi’nin Türkiye distribütörlüğünü EVEFONE’un yapacağı kesinleşmişti.

Türkiye distribütörü belli olan Xiaomi’nin, Türkiye’deki ilk mağazasının yeri ve açılış tarihi de kesinleşti. Buna göre, Mi Store olarak adlandırılacak olan Xiaomi mağazalarının ilki, İstanbul’daki ünlü alışveriş merkezlerinden Vadi İstanbul’da yer alacak ve 16 Eylül Pazar günü açılacak.

Xiaomi’nin bir sonraki mağazasının ise İstanbul Bayrampaşa’daki Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’nde yer alacağı iddia ediliyor.

16 Eylül’den itibaren Türkiye’de akıllı telefon satışlarına başlayacak olan Xiaomi’nin, internet üzerinden satışlara ne zaman başlayacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak internet satışlarına da kısa süre içinde başlanacağı tahmin ediliyor.

YORUMLAR