Samsung Galaxy S10, Beş Kameraya Sahip Olabilir!

Samsung Galaxy S10, Beş Kameraya Sahip Olabilir!

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S10’da hangi özelliklere yer vereceği büyük merak konusu. Lansman tarihine daha uzunca bir süre olmasına rağmen cihaz hakkındaki bilgiler yavaş yavaş gelmeye başladı.

Geçtiğimiz gün sizinle paylaştığımız bir raporda, Galaxy S10’un biri uygun fiyatlı diğer ikisi premium olmak üzere üç farklı modelle gelebileceği iddia edilmişti. Bugün, Galaxy S10'un kamerası ile ilgili yayınlanan yeni bir rapor, cihazın en az bir modelinin beş kameraya sahip olacağını gösteriyor.

Güney Kore’den gelen rapora göre, daha yüksek donanıma sahip Galaxy S10 modeli arkada üçlü kamera sistemi ile geliyor. Cihazın ön tarafında ise çift lens konfigürasyonun olacağı öne sürülüyor.  

Rapor, kameraların özelliklerinden bahsetmiyor, ancak Galaxy S10 büyük ihtimalle Samsung'un üçlü kamera sistemine sahip ilk cihazı olacak. Tanıtılması beklenen üç versiyondan ikisi üçlü lens konfigürasyonunu arkada kullanacak, daha uygun fiyatlı olan model ise sadece bir ön kameraya sahip olacak. 

Koreli üreticisinin yeni amiral gemisi için işaret edilen tarih Şubat 2019. Dolayısıyla önümüzde daha uzun bir yol var. Bu süre zarfında cihaz hakkında birçok söylenti ve rapor çıkacaktır; ancak Samsung’un oldukça iddialı bir telefonla geldiğini söylemek sanıyorum yanlış olmaz.