Elon Musk Tünel Kazma İşini Video Oyununa Çevirdi

boring company xbox

Teknoloji dünyasının en çok konuşulan isimlerinin başında gelen Elon Musk, yine adından söz ettirecek bir harekete imza attı. Musk, tünel kazmak için kurduğu The Boring Company’nin kazıcılarının Xbox kontrolörüyle hareket ettirildiği bir video paylaştı.

Yaklaşık üç gün önce katıldığı bir radyo programında esrar içen Elon Musk, Amerika Birleşik Devletleri’nin yanı sıra bütün dünyanın gündemine oturmuştu. Elon Musk’ın verdiği bu görüntüler Balıkesir’den dahi yankı bulmuştu. Musk şimdi de Xbox kontrolörüyle gündeme gelmeyi başardı.

“Best game ever” yani “Gelmiş geçmiş en iyi oyun” yazısıyla birlikte paylaşılan videoda yer alan kişinin Elon Musk olup olmadığı bilinmezken, ortaya çıkan videonun radyo programında içilenlerden sonra çekilmiş olabileceği sosyal medyanın gündemine oturan şakalardan bir tanesi olmayı başardı.

Elon Musk, Boring Company adını verdiği şirketini çılgın yer altı tünelleri projesini hayata geçirebilmek adına kurmuştu. Şehirlerin altına metro ağları gibi onlarca tünel açmayı planladığını söyleyen Musk, arabaların bu tünellere asansörler yardımıyla ineceklerini ve otomatik olarak gitmek istedikleri yerlere ulaştırılacaklarını dile getirmişti. Böylece trafik sorununu sonsuza kadar çözüleceği ve fosil yakıt tüketimini azaltmaya çalışılacağı söylenenler arasında yerini almıştı.

 

 

YORUMLAR