Çiftlik Bank'ın Finans Müdürü Tutuklandı

Çiftlik Bank Finans Müdürü Tutuklandı

Çiftlik Bank soruşturması kapsamında tutuklananlara bir yenisi daha eklendi. Sistemin finans müdürü olduğu iddia edilen Koray Hasgül tutuklandı.

Kamuoyunda Çiftlik Bank olarak bilinen sistemin kurucuları hakkında, "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "suç örgütüne üye olma", "bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle dolandırıcılık" ve "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" suçlarını işledikleri gerekçesiyle soruşturma başlatılmıştı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan ve bir süredir devam eden soruşturma kapsamında, hakkında yakalama kararı bulunan şüphelilerden Koray Hasgül, soruşturma savcılığına gelerek teslim oldu.

Şüpheli Hasgül, savcılıkta ifade verdikten sonra sevk edildiği nöbetçi hakim tarafından tutuklandı. Böylece Çiftlik Bank soruşturması kapsamında tutuklanan şüphelilerin sayısı 9’a ulaştı.

Mağdurların söz konusu sisteme ne kadar para yatırdığını tespit etmek amacıyla çalışmaların devam ettiği ve savcılığın soruşturmayı sürdürdüğü belirtiliyor.

YORUMLAR