FIFA 19 Çıkmadan İndirim Aldı! İşte Yeni FIFA 19 Fiyatı

FIFA 19 fiyat

Futbol oyunu sevenlerin dört gözle beklediği FIFA 19 bugün erken saatlerde büyük bir sürpriz yaptı. EA Sports, birçok oyuncunun fiyattan şikayet etmesi sebebiyle FIFA 19 fiyat etiketini güncelledi ve oyuna devasa bir indirim getirdi.

Son yıllarda en büyük rakibi PES’in tökezlemesinin ardından oyuncu sayısında devasa artışlar sağlayan FIFA serisi, getirdiği yeniliklerle adından söz ettirmeyi başarmıştı. The Journey, Ultimate Team ve kariyer modu gibi birçok çeşitlilik sunan seri, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi haklarını satın almasıyla neredeyse tek oyun haline gelmişti. Bu sebeple birçok PlayStation oyuncusunun satın almak istediği FIFA, bu sene çıkış fiyatıyla bir hayli üzmüştü.

Electronic Arts Sports ise döviz kurlarındaki değişimden ötürü yüksek fiyattan satmak durumunda kaldığı FIFA 19 için beklemedik bir karar alarak, oyun henüz piyasaya çıkmadan indirim kararı aldı. Nadir görülen bu durum birçok oyuncuyu şaşırtmaya yeterken, FIFA 19 fiyat etiketi üzerinde beklentinin çok üzerinde bir indirim yapıldı.

FIFA 19’un fiyatı nedir?

PlayStation Store üzerinde yapılan indirimden önce FIFA 19’un Türkiye fiyatı Standart Sürüm 359 TL, Şampiyonlar Sürümü 449TL ve Ultimate Sürüm 499 TL olarak belirlenmişti. Üç aydır bu fiyattan ön siparişe açılan FIFA 19’un fiyatında yapılan değişiklikler ise PlayStation oyuncularını memnun etti. Yeni FIFA 19 fiyatı ise hemen aşağıdaki gibi oldu.

FIFA 19 Standart Sürüm (PS Store): 209 TL
FIFA 19 Şampiyonlar Sürümü (PS Store): 269 TL
FIFA 19 Ultimate Sürüm (PS Store): 299 TL

PlayStation Store’da yapılan değişiklik ise henüz Xbox Store ve Origin’e yansıtılmadı. FIFA 19 Standart Sürüm Xbox tarafından 358.50 TL etiketle satılmaya devam ederken, bilgisayarda 59.99 euro olarak kalmaya devam etti. Oyunu bilgisayarda oynamak isteyenler ise FIFA 19 sistem gereksinimleri haberimize göz atmadan geçmemeliler.

YORUMLAR