Çözüm3B 1.0

Çözüm3B 1.0
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe

  • TOPLAM İNDİRME

    4,595

  • Üretici

    Tamindir

Çözüm3B 1.0 3 boyutlu fonksiyon çözümleme ve çizdirme programıdır

Uyarı: Program üreticisi daha fazla destek sunmadığı için kaldırılmıştır. Bu nedenle alternatif program bulabileceğiniz ilgili kategorimize tıklayarak göz atabilirsiniz.

Üreticinin Açıklaması:

Çözüm3B, 3 boyutlu fonksiyonları çözümlemek ve yüzeysel çizge biçiminde ekrana dökümlemek amacıyla tasarlanmıştır. Bu uygulama, gençlere Matematiği sevdirebilecek bir araçtır.
Çözüm3B, Vindovs 2000-XP-NT 'de en düşük 1024x768 ekran çözünürlüğünde çalıştırılmak üzere tasarlanmıştır. Vin 98-ME işletim sistemlerinde yüzeylerin renkli çizdirilmesi haricindeki özellikler aynen kullanılabilir.
Tamamen Türk yapımı ve Türkçe olan Çözüm3B, binlerce dolarlık Mathcad, Matlab gibi matematik programlarının en önemli özelliklerinden ikisi olan fonksiyon çözümleme ve 3 boyutlu dökümleme özelliklerini gerçekleştirebilir.
c = f( a,b ) şeklinde girilen fonksiyon, şimdilik sinüs, kosinüs, tanjant, eksponansiyel, mutlak değer ve karekök işlemleri ile bilinen 4 işlemi desteklemektedir.
Çözüm3B, basit yapısı sayesinde ilköğretim, Lise ve hatta evrenkent seviyesindeki öğrencilerin 3 boyutlu fonksiyonları kavrayabilmelerini kolaylaştırabilir. Öğrencilerin işini kolaylaştırdığı gibi öğretmenlerin de işini kolaylaştırabilir.
Çözüm3B kullanıcıya, yüzeye istenen açıdan bakabilme, örnekleme aralığını ve yüzey çözünürlüğünü değiştirebilme, renkli ya da renksiz, çizgiler ya da noktalardan oluşan yüzeyler çizdirebilme ve trigonometrik açı birimini (derece-radyan) seçebilme gibi esneklikler sunar.
Çözüm3B, EMO-Bursa şubesinin düzenlediği Özgün Proje Yarışması'nda Mansiyon ödülüne sahiptir.

YORUMLAR