Zotero

Zotero

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 5,570
  • DOSYA BOYUTU 25.51 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Center for History and New Media

Zotero, yaptığınız araştırmalar için kullandığınız kaynakları çok daha düzenli bir şekilde kullanmanıza olanak sağlayan ücretsiz bir programdır.

Zotero, kullanıcıların yürütmekte olduğu farklı araştırmalar için topladıkları kaynakları daha kolay ve konforlu bir şekilde yönetmelerine olanak sağlamak için geliştirilmiş olan ücretsiz bir yazılımdır.

Farklı kaynaklardan sağlamış olduğunuz her türden içeriği oluşturacağınız farklı koleksiyonlar altında saklayabileceğiniz ve ihtiyacınız olması durumunda kolayca ulaşabileceğiniz program gerçekten çok ama çok kullanışlıdır.

Kitaplar, forum yazıları, dökümanlar, etiketler, video kayıtları, gazete makaleleri ve çok daha fazla kategori altına içerik ekleyebilme seçeneği Zotero ile kullanıcılara sunulmuştur.

Programın en güzel yanlarından bir tanesi de Türkçe dil desteğine sahip olduğu için kullanımının oldukça kolay bir hale geliyor olmasıdır. Aynı zamanda bunun dışında program içerisinde yer alan yardım dökümanları sayesinde Zotero'yu nasıl verimli bir şekilde kullanabileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

İnternet üzerinde gezmeyi, araştırma yapmayı, girip çıktığınız siteler üzerinden farklı materyaller toplamayı seviyorsanız veya spesifik bir konuda araştırma hazırlamaya çalışıyorsanız, bu konuda en büyük yardımcılarınızdan birisi olacak olan Zotero'yu mutlaka denemenizi öneririm.