ECHO (windows)

ECHO

ECHO
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

ECHO üçüncü şahıs kamera açısıyla oynanan bir aksiyon oyunudur

ECHO, sürükleyici bir bilim kurgu hikayesini oldukça ilginç bir oyun sistemiyle birleştiren TPS türünde bir aksiyon oyunu olarak özetlenebilir.

Güçlü atmosferiyle dikkat çeken ECHO'da En adlı kahramanımızın hikayesi konu alınıyor. Uzun bir süre boyunca komada kalan En, nihayet efsanelere konu olmuş Palace adlı yere varıyor. En'in amacı ise Palace'da unutulmuş teknolojileri kullanıp, daha önceden Palace üzerinde kaybolmamış olması gereken hayatı geri getirmeye çalışıyor; fakat En'in bilmediği şey bu kadim yerin aslında sürekli onu izlediği ve En'in karşısına en tehlikeli düşmanı çıkarabildiği. Bu düşman ise En'in kendisinden başkası değil.

ECHO'da Palace, eko olarak adlandırılan kopyalarımızı yaratan bir sisteme sahip. Yani oyundaki ana düşmanımız klonlarımız. Palace, sıradışı bir yer; çünkü kendisini belli aralıklarla kapatıp yeniden başlatan Palace bu süreçte ekolarımızı da güncelliyor ve yaptığımız hareketlere göre ekoları güçlendiriyor. Oyunda hızlı hareket ettiğinizde ekolarınız da hızlanıyor, gizlendiğinizde ekolarınızı fark etmeniz güçleşiyor, ateş ettiğinizde ekolarınız da saldırganlaşıyor. Yani oyunda her adımımız Palace'ın ekolarımızı geliştirmesi için kullanılabiliyor.

Üçüncü şahıs kamera açısıyla oynanan ECHO, oldukça güzel grafiklere sahip. İlgi çekici hikaye ve bir o kadar da ilginç oyun mekanikleri ECHO'yu oynamaya değer bir oyun yapmakta. ECHO'nun minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

- 64 bit Windows 7 işletim sistemi

- 3.6 GHz Intel Core i3 4340 veya 4.0 GHz AMD FX 8350 işlemci

- 4 GB RAM

- Nvidia GeForce GTX 570 veya AMD Radeon HD 7870 ekran kartı

- 8 GB boş depolama alanı

- DirectX 11

YORUMLAR