Pixelaria (windows)

Pixelaria

Pixelaria
ÜCRETSİZ
İndir 0.31 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Pixelaria pratik bir şekildek endi piksek animasyonlarınızı yaratmanıza imkan tanıyan bir animasyon programıdır

Pixelaria kullanıcılara kolayca 2 boyutlu piksel animasyonlar yaratma imkanı veren bir animasyon programı.

Bilgisayarlarınıza tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bu animasyon programı sayesinde adım adım kendi 8 bit animasyonlarınızı yaratabilirsiniz. 8 bit oyunlar özellikle son dönemlerde tekrardan ilgi görmeye başladı. Bu ilgi sonucu bu oyunlar içerisinde kullanılan animasyonların da sayısı arttı. İşte bu tür animasyonları nasıl yaratabileceğinizi düşünüyorsanız Pixelaria sizin için doğru tercih olaiblir.

Pixelaria kendi animasyonlarınızı sahip olduğu araçlarla yaratmanıza imkan tanırken programa önceden oluşturulan animasyonları aktarmanızı ve bu animasyonlar üzerinde değişiklik yapmanızı da mümkün kılıyor. Program ile kendi belirleyeceğiniz genişlik ve yüksekliğe sahip animasyonlar yaratabilir, aniamsyonun FPS (saniyedeki kare hızı) değerini belirleyebilir, ve kare atlama değerini değiştirebilirsiniz.

Pixelaria yaygın olarak kullanılan resim formatlarının hemen hemen hepsini destekliyor. Programa PNG, JPG, BMP, GIF, JPEG ve TIFF formatındaki resimleri tanımlayabilirsiniz. Bu resimleri kareler halinde programa ekleyebilmektesiniz. Ayrıca her karede yer alan resimleri üzerlerine çift tıklayarak düzenleyebilirsiniz ve orjinal resimde değişiklikler yapabilirsiniz.

Pixelaria ile yarattığınız animasyonları şu an için sadece PXL formatında dışarı aktarabilmektesiniz. Programda GIF ve EXE olarak dışarı aktarma özelliği olmaması büyük bir eksik.