Rocket League (windows)

Rocket League

Rocket League
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Rocket League futbolu ve yarışı birleştiren bir oyundur

Rocket League eğer klasik futbol oyunlarından sıkıldıysanız ve uçuk bir futbol oyunu deneyimi yaşamak isterseniz hoşunuza gidebilecek bir oyun.

Rocket League temel olarak bir futbol oyunu ve yarış oyunu karışımı olarak tanımlanabilir. Normalde futbol oyunlarında yıldız futbolculardan oluşan takımları yönetiyoruz ve maçlara çıkıyoruz. Rocket League'de ise yıldız futbolcular yerlerini yarış araçlarına ve canavar kamyonlara bırakıyor. Oyunda bir yandan yüksek hızda araç kullanırken diğer yandan topu sürüyoruz ve kaleye doğru giderek gol atmaya çalışıyoruz. Gelecekte geçen bir senaryoya sahip Rocket League'de kullandığımız araçlar ve maç yaptığımız futbol sahaları da bu temadan etkileniyor.

Rocket League'de aracımızla topa yüksek hızda çarparak kurşun gibi şutlar atabiliyoruz. Kalemizi savunurken de aynı atiklikle gol kurtarışları yapabiliyoruz. Detaylı bir fizik motoruna sahip olan oyun gerçekçi oyun dinamikleri sunuyor. Oyunda dilerseniz bir sezona başlayarak tek başınıza kariyerinizin peşinde koşabilirsiniz dilerseniz 8 oyuncu aynı maçta online olarak karşılaşabilirsiniz. Oyundaki split screen desteği 4 oyuncunun aynı bilgisayar üzerinde oyunu oynayabilmesini mümkün kılıyor.

Rocket League içerisinde bizi farklı araç seçenekleri ve her araç için yüzlerce modifiye seçeneği bekliyor. Oyunun grafikleri oldukça başarılı. Rocket League'in minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

  • Service Pack 2 yüklü Windows Vista işletim sistemi
  • 2.0 GHZ çift çekirdekli işlemci
  • 2 GB RAM
  • Nvidia 8800 veya ATI 2900 ekran kartı
  • DirectX 9.0c
  • İnternet bağlantısı
  • 2 GB boş depolama alanı

YORUMLAR