Web Filtre (windows)

Web Filtre

Web Filtre
ÜCRETSİZ
İndir 22.70 MB
0  
1  
0  
0  
0  
kullanıcı

Aile bireyleri tehlikeli web sitelerinden uzak tutan içerik filtreleme yazılımı

Çocuklarımızın güvenli bir şekilde internette gezmesi için Web Filtre v1.0 mutlaka bilgisayarlarınızda yüklü olmalı. Biliyorsunuz internet hem bilgi hem de zararlı içerik açısından çok geniş bir içerik yelpazesine sahip. Çocuklarımızı bunlardan korumak ücretsiz olan Web Filtreyi kullanabilirsiniz. Aileler için düşünülmüş olan program tamamen Türkçe olarak hazırlanmıştır.

Programımızın en büyük özelliklerinden birisi de paylaşımlı olması. Yasak site, izinli site, yasak kelime ve izinli kelimeler hergün daha da gelişecek ve programın daha da kararlı olarak sitelere izin vermesi veya yasaklanması sağlanacaktır.

Not: Girdiğiniz siteleri paylaşmak istemiyorsanız Web Filtreye bildir seçeneğinin işaretini kaldırmanız yeterlidir. Otomatik güncelleme ile yeni adresleri almasını istemiyorsanız ayarlardan otomatik güncelle işaretini de kaldırın.

Programın Çalışma Mantığı

Programımız ilk kurulduğunda ayarları değiştirilmezse sadece adres ve başlığa göre tarama yapar istenirse kullanıcı ayarlarında seviye 3`e getirilerek içerik tarama da aktif yapılabilir. Kelime bazlı taramada program öncelikle site başlığı - site içeriğinde veya ikisinde de (ayarlardan seçilen ayara göre) yasak kelimeyi tarar bu tarama işlemi tam kelimedir yani yasak kelime seks ise seksoloji kelimesi içinde bulunan seksoloji kelimesini yasak olarak kabul etmez bir kelimeyi yasak olarak kabul edebilmesi için seks bilgisi gibi olması lazım yani başında ve sonunda nokta, boşluk noktalı virgül, vs... gibi karakterlerin bulunması veya hiçbir karakterin bulunmaması gerekir. Yasaklı kelime bulununca program izinli kelimeleri yine aynı mantıkla tarar ve izinli ise yasak olan kelimeyi göz ardı eder. Program kelime taramasını bitirdikten sonra izinli sitelerde arama yapar son olarak yasak sitelerde arama yapar ve siteyi gösterip göstermeyeceğine karar verir.