Beyond Gravity 1.0 (winphone)

Beyond Gravity

1.0
Beyond Gravity
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Kaliteli grafik ve müzkleriyle göz kamaştıran Beyond Gravity, beceri ve bilim kurgu kategorilerini bir araya getiren bir oyun.

Beyond Gravity, bir beceri oyunu olması yanısıra oldukça başarılı grafikleriyle de ön plana çıkmayı başarıyor. Hareket eden gezegenler arası bir zıplama yolculuğu olan bu oyunda baş kahraman sakallı bir astronot. Oyun hemen başlangıcında bize bir sinematik sunuyor ve konu, uzay gemisine meteor çarpınca bilinmedik bir gezegene iniş yapmak zorunda kalan kahramanımızın kurtulma mücadelesi. Giriş biter bitmez kendinizi aktif olarak oyunun içinde buluyorsunuz.

Oyunu oynamak ve oyun yapısına alışmak son derece kolay ve genel anlamda oyun dinamikleri epey akıcı. Az önce anlattığım gibi, gezegenden gezegene zıplamanız gerekiyor ama bu gezegenlerin boyutları, rotasyon hızları ve yönleri birbirinden farklı olduğu için işin içine biraz daha beceri giriyor. Amacınız öteki tarafa atlarken elinizden geldiğince çok metal parçası toplamak. Oyun içersinde bulunan çeşitli dinamikler sizin belli bir hız ve refleksi ezberlemenize mani oluyor ve zıplayacağınız rotaların arasında ateşli meteorlar bile oluyor ki, onlara da çarpmasanız sizin için daha iyi olur.

Oyun içersinde size sunulmuş olan kontrol seçeneklerine saniyeler içersinde alışıyorsunuz ama her şey bu kadar pozitif değil. Belki uzun bir oyun sezonundan sonra sürekli bekleyip zıpladığınızı hissedeceksiniz. Ne yazık ki oyuna derinlik getirecek farklı bölüm yapıları yok. Renk getirmek için kullanılan yöntem upgrade seçenekleri. Upgrade sayesinde daha hızlı, daha yüksek, çiftli ve üçlü zıplama gibi ek kontrolleriniz oluyor ama bunların her biri için istenilen metal sayısı ateş pahası. Grafik ve müzik konusunda modern çizgi film akımlarına taş çıkartan bir ambiyans yaratıldığı için özellikle yaşı küçük olanlar bu oyunu uzun süre ellerinden bırakamayacaklar.

YORUMLAR