Cookbook Master (winphone)

Cookbook Master

Cookbook Master
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Cookbook Master, kariyeriniz boyunca basit yemeklerden dünya mutfağı tatlarına onlarca menü hazırlacağınız bir oyun.

Cookbook Master, dünya genelinde bilinen şefler arasına girmeye çalıştığımız uzun süreli yemek yapma oyunları arasında. Windows Phone’da resmi olarak karşımıza çıkan oyunda kariyerimiz boyunca çok basit – bilinen yemeklerden dünya mutfağının önde gelen lezzetlerine kadar birçok menü çıkarıyoruz.

Cookbook Master, oynanış olarak klasik yemek yapma (pişirme) oyunlarından oldukça farklı diyebilirim. Menüleri hazırlarken hazır malzemeleri kullanmıyor, yemeğin her aşamasında bulunuyoruz. Yemeğin salçasını atma, suyunu ayarlama, baharatlarını katma kısacası istenilen yemeği ortaya çıkarma işi tamamen bize ait. Üstüne üstlük yemeği istenildiği gibi sunmamız gerekiyor. Örneğin; soslu bir makarna yaparken baharatı biraz kaçırırsak başarısız oluyoruz. Neyse ki malzemelerin dozunu ayarlamamızı kolaylaştıran renkli bir çubuk konulmuş. Hareketli yapıda olan bu çubukta nokta yeşile geldiğinde attığımız malzeme kararında olmuş oluyor. Kırmızıda denk getirirsek malzemeyi yemeğin tadını kaçıracak ölçüde kullanmış oluyoruz.

Oyunda seviye seviye ilerliyoruz. İlk başladığımızda hot dog, salata, omlet gibi basit – zaman almayan menüler hazırlamamız isteniyor. Öğretici sayesinde başlangıç seviyesini başarıyla tamamladıktan sonra asıl yemekleri yapmaya geçiyoruz; dünya mutfağına tanımaya başlıyoruz. Tabii ki kariyerimizde ilerledikçe malzemeler de çeşitlenmeye başlıyor ve çok daha karmaşık, zor tutturulan yemekler ortaya çıkarmamız isteniyor.

YORUMLAR