AnTuTu Benchmark 3.3.2 (Android)

AnTuTu Benchmark

AnTuTu Benchmark
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Android akıllı telefonunuzun diğer telefonlara göre nasıl bir performans gösterdiğini görebilmek için bu performans testini kullanabilirsiniz.

Yeni aldığınız akıllı telefonun performansını ölçmek istiyorsanız kullanabileceğiniz pek çok performans testi yani benchmark uygulamasından bir tanesi de AnTuTu ve uygulama dünya çapında popülerliği yüksek olan kaliteli uygulamalardan bir tanesi. Sahip olduğu pek çok farklı test sayesinde cihazların diğer cihazlarla karşılaştırmalarının yapılmasını sağlayan uygulama, her ne kadar bazen sahte sonuçlar yayınlayanlar tarafından suistimal edilse de performans testlerinin vazgeçilmezi olarak hayatına devam ediyor.

İçerisindeki pek çok testi sıralamak gerekirse;

  • Hafıza performansı testi
  • İşlemci integer performansı testi
  • İşlemci yüzen noktalar performansı testi
  • 2D ve 3D grafik performansı testi
  • SD kart okuma ve yazma hızı testi
  • Veritabanı I/O yönetimi performansı testi

Tüm bu farklı araçlar bir araya geldiğinde ortaya genel AnTuTu puanınız çıkıyor ve böylece pek çok diğer Android cihaza göre hangi sıralarda yer aldığınızı görebiliyorsunuz. Özellikle cihazınızın muadillerinden daha yavaş olduğunu düşünüyorsanız kesinlike uygulamanız gereken testler arasında yer alıyor. Overclock meraklıları da yine AnTuTu performans testlerinden memnun kalacak ve kendi performanslarını ölçeceklerdir.

Yiğit Ekim Demir
Yiğit Ekim Demir -

YORUMLAR