AnTuTu CPU Master

AnTuTu CPU Master
ÜCRETSİZ
2  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    3,925

  • Üretici

    AnTuTu

Rootlu bir Android cihazınız varsa, AnTuTu CPU Master uygulaması ile CPU hızlandırma yapabilir ve aynı zamanda güç tasarrufu sağlayabilirsiniz.

AnTuTu CPU Master uygulaması ile telefonunuzun CPU ve GPU ayarlarını düzenleyerek performans artışı sağlamanızda büyük rol oynuyor.

Rootlanmış cihazlarda kullanabileceğiniz bu uygulama ile telefonunuzun pil performansında da artış sağlayabilirsiniz. Çeşitli profiller oluşturarak pil seviyesi belirlenen seviyenin altına indiğinde, telefonun sıcaklık durumunda, telefon uykuda veya şarj durumunda olması gibi durumlarda CPU hızınının belirlenen seviyeye çekilmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde cihazınızdan en yüksek verimi alabilmeniz mümkün hale geliyor.

Yukarıda da belirttiğim gibi çeşitli profiller oluşturarak, CPU hızını elle değiştirmenize gerek kalmadan otomatik olarak ayarlanmasını sağlayabiliyorsunuz. Gereksiz pil kullanımını da engelleyerek, şarjınızın daha uzun süre gitmesinde büyük rol oynayan bu işlemler ile telefondaki donma ve yavaşlama gibi durumların da önüne geçebilirsiniz.

Uygulama içinde yer alan modlar hakkında da kısa bir bilgilendirme yapmak doğru olacaktır.

conservative: Normal ayarlar.
ondemand: Telefon boştayken, işlemci kullanımı kısıtlanır.
userspace: Kullanıcı ayarları.
powersave: Pil tasarrufunda kullanılmalı.
performance: Oyun oynarken kullanabileceğiniz yüksek performans modu.

Bunların dışında uygulamada telefonunuzun işlemcisini, ısısını ve batarya durumunu anlık olarak görebileceğiniz widgetlar da bulunmaktadır.

Not: İleri düzey bir kullanıcı değilseniz, ayarları rastgele değiştirmemenizi tavsiye ederiz.

YORUMLAR