App Freezer

App Freezer
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

App Freezer uygulamasını kullanarak Android cihazınızda yer alan gereksiz uygulamaları dondurabiliyorsunuz.

App Freezer uygulaması, Android akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının hem mobil cihazlarındaki hafızayı daha verimli kullanabilmek hem de bataryanın dayanma süresini uzatabilmek için kullanabilecekleri ücretsiz uygulama dondurma araçları arasında yer alıyor. Hem ücretsiz olan hem de çok kolay bir şekilde kullanılabilen, ayrıca root yetkisi istemeyen bir uygulama olması ise onu tüm kullanıcıların deneyebilecekleri araçlardan bir tanesi haline getiriyor.

Uygulamayı kullanırken tek yapmanız gereken o an dondurulacak ve böylece arkaplanda çalışması engellenecek uygulamaları seçmek. Seçimlerinizi gerçekleştirdikten sonra kilidi yeniden açana kadar belirlediğiniz uygulamalar tamamen kilitleniyorlar ve artık ne hafıza ne de pil tüketimi gerçekleştiriyorlar. Fakat Android'in kendi yapısından dolayı Facebook gibi bazı uygulamaların bu kilide takılmadığını ve ilk fırsatta kendini yeniden başlattığını da belirtmemiz gerekiyor.

Eğer yanlışlıkla sık kullandığınız uygulamaların kilitlenmesine engel olmak istiyor yahut başkalarının cihazınızı kurcaladıklarında bu ayarları kurcalamamasını diliyorsanız uygulamanın beyaz liste özelliğini kullanarak bazı uygulamalara tamamen serbest yetki verebilir ve her zaman çalışmalarını sağlayabiliyorsunuz.

Sisteminizde çalışan diğer uygulamalar konusunda detaylı bilgiler de sunabilen uygulama, ram tüketimi ve bataryayı bitiren uygulamaları size göstererek hangisini kilitleyeceğinize ve donduracağınıza dair bir fikir edinmenizi de sağlayabiliyor. Zaman zaman önerdiği işe yarar uygulamalar ise ilgi alanlarınıza göre belirleniyorlar.

Android cihazının performansı ya da pil ömründen memnun olmayan kullanıcılar kesinlikle App Freezer uygulamasına göz atmadan geçmesinler derim.