Backup Memory

Backup Memory
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Backup Memory uygulaması ile Android kullanıcısı Alzheimer hastaları, kişi hafızalarını güçlendirebiliyorlar.

Backup Memory uygulaması, Android akıllı telefon ve tablet kullanıcısı olan Alzheimer hastalarına yönelik hazırlanmış bir hafıza güçlendirme uygulaması olarak karşımıza çıksa da hafıza kaybına sebep olabilecek tüm hastalıklara sahip olan herhangi birisi tarafından da başarıyla kullanılabilir durumda. Ücretsiz olarak sunulan ve bir tedaviden ziyade yardımcı olduğunu belirtebileceğim uygulama, artık hafızası iyice zayıflamış olan kişilerin çevrelerindeki kişileri unutmalarına engel olarak onlara daha iyi kalitede bir hayat yaşama imkanı sunuyor.

Uygulamanın temel çalışma yöntemi, gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra cihazı kullanacak olan hasta kişiye tanıdığı diğer kişilerin bilgilerini ara ara göstermek. Cihazı kullanan kişi bildirimler bölümünde tanıdığı insanları sırayla gördükçe yeniden onların kim olduğunu hatırlayabiliyor ve böylece kişi hafızasını her daim zinde tutabiliyor.

Kişilerin bilgilerine giriş yapıldığında onlarla ilgili fotoğraflar, videolar ve yazılı bilgiler de hastanın önüne seriliyor. Böylelikle bahsedilen kişinin kim olduğunu hatırlamak için daha fazla detaya ihtiyaç duyarsa bunu direkt olarak uygulamanın kendi içerisinden halledebiliyor. Tabii ki kişi güncellemeleri yapmak gerekirse bunu onun için siz de yapabiliyorsunuz.

Hastanın karşısına çıkan kişilerle ne tür bir bağı olduğunu da gösterebilen Backup Memory uygulaması, verimli ve hızlı bir şekilde çalışması sayesinde sorunsuzluğuyla da öne çıkıyor diyebilirim. Özellikle Alzheimer hastalarına yönelik hazırlanan uygulama, bu hastaların hayat kalitelerinin arttırılabilmesi için pek çok avantaja sahip.

YORUMLAR