Barrier

Barrier
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Barrier Android akıllı telefon ve tabletler için tasarlanmış yüksek tempolu bir sonsuz yarış oyunudur.

Piyasadaki şirin ve retro grafikli sonsuz koşu oyunlarından sıkıldınız mı? Koşu oyunlarının inanılmaz derecede hızlı oluşundan veya tamamen zaman karşı yarışır gibi adeta 'uçtuğunuz' oyunlardan mı hoşlanıyorsunuz? Bağımsız bir yapımcıdan yeni arcade oyun Barrier tüm bu istediklerinize cevap verebilecek, hatta ekstradan başınızı döndürebilecek bir hıza sahip yepyeni bir sonsuz yarış oyunu. Sadece refleksleriniz konuştuğu ve etrafla çok da haşır neşir olmanızı gerektirmeyen sade yapısı, baş döndüren renkleri ve belirli bir süre bağımlılık yaratan hızı sayesinde Barrier Android oyunlar arasına hızlı bir giriş yaptı.

Oyunun sade tarzda grafikleri tam da olması gereken düzeyde, minimalist bir şekilde bırakılmış. Zaten oynanış esnasında kendinizi etrafa bakamayacak konumda bulacaksınız. Oyunun hızlı temposu sayesinde düşünmeden sadece karşınıza çıkan engelleri atlatıyor ve süpersonik hızda ilerlemeye devam ediyorsunuz. Barrier'ın konusu veya hikayesi konusunda hiçbir fikrimiz yok, zaten oyunun yapımcısı da bunun düşünülmesini pek istemiyor olsa gerek sadece gözlerinize hitap edecek bir yapımla karşınıza çıkıyor.

İşin içine süper hızlı bir arcade yarış oyunu girince ve özellikle oyunun sizden tek istediği görev engelleri atlatmak olunca aklıma gelen ilk şey oyunun tepkimelerinin nasıl olduğuydu. Sonuçta sadece sola veya sağa hareket etmekle yükümlü olduğunuz için bu denli hızlı bir oyunda kontrollerin tepkimesi olduğu gibi skorunuzu etkiliyor. Barrier ilginç bir şekilde tüm hız rağmen mükemmel bir 'yol tutuşu' sergiliyor. Oyun performans bakımından herhangi bir takılma yaratmadan akıyor ve siz de rahatça sağa veya sola kaçarak engelleri atlatıyorsunuz. Tabii bunun için düşünmek yerine refleklerinize güvenmelisiniz, zira Barrier'da engele göre hareket etmek diye bir şey yok!

Daha önceden ünlü bir DJ'in bu tarz bir Android oyununa imza atışından sonra Barrier'da da oyun içinde çalan elektronik müzikler tempoyu arttırır yönde. Hatta oyunun genel olarak müzik ve sesleri çok hoşuma gitti diyebilirim. Karşınıza çıkacak engellerden hızlıca sıyrılmaya çalışırken arka çalan dinamik müzikte insana büyük gaz veriyor! Barrier'ın müziklerine eminim ki bayılacaksınız.

Bunun dışında oyun hakkında söylemek istediğim son şey grafik temasının oyuna harika gitiği. Tonlarca retro stili sonsuz koşu/yarış oyunundan sonra cıvıl cıvıl evreniyle keskin hatlar üzerinde geçen oyun sonsuz yarışlara farklı bir alternatif olmuş. Ayrıca yine eskiye olan bağını da kaybetmeden arcade oyunlara yakışır bir şekilde skor alma ve oynanış özelliklerini koruyor.

ARTILAR

Süper hızda bile gecikmeyen tepkimeler

Grafik tasarımı

EKSİLER

Birkaç güçlendirme vb. seçenekler oyuna renk katabilirdi

Bir noktadan sonra sıkabiliyor

YORUMLAR