Bilgi Sözlük

Bilgi Sözlük
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Bilgi Sözlük uygulaması ile Android cihazlarınızda kolayca İngilizce ve Türkçe kelimelerin anlamlarını öğrenebilirsiniz.

Bilgi Sözlük uygulaması, Android akıllı telefon ve tabletlerinizde kullanabileceğiniz ücretsiz sözlük uygulamaları arasında yer alıyor ve sorunsuzca hem Türkçe kelimelerin anlamlarını öğrenmenize yardımcı oluyor hem de İngilizce-Türkçe dilleri arasında tercümeler gerçekleştirebiliyor.

Uygulamanın arayüzü herkesin kolayca alışabileceği bir şekilde hazırlanmış ve böylece kelimelerin anlamlarını öğrenirken herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınıza inanıyorum. Uygulama İngilizce sözlük görevi görmenin yanında TDK'nın resmi sözlüklerinden de faydalandığı için dilerseniz bilmediğiniz Türkçe kelimeler hakkında da pek çok fikir edinebilirsiniz.

Bilgi Sözlük'ün Türkçe sözlük kısmında kelime sözlüklerinin yanında eş anlamlı kelimeler, teknik sözlükler, atasözleri sözlüğü gibi onlarca farklı sözlüğe de erişebilir, bu sayede hiç zorlanmadan pek çok meslek alanına dair kelimelere erişebilirsiniz.

Uygulama pek çok diğer sözlük uygulamasının aksine internet bağlantısı gerektirerek çalışıyor ancak bu durum uygulama boyutunun hatırı sayılır derecede küçültülebilmesini sağlıyor. Dolayısıyla Wi-Fi ve 3G bağlantınızın olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bu sayede en güncel sözlük bilgilerine erişim de mümkün hale geliyor.

Çalışması sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmadığımız Bilgi Sözlük uygulaması cihazınızda oldukça minimal bir alan kaplayacaktır ve performans konusunda bir eksikliği de yok. Sözlük ihtiyaçlarınız için kullanmaktan çekinmeyin.

YORUMLAR