Bilgisayarım Ne Kadar Elektrik Harcıyor?

Bilgisayarım Ne Kadar Elektrik Harcıyor?
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe

  • TOPLAM İNDİRME

    7

  • Üretici

    Bilhos

Bilgisayarınızın watt değerini ve günde kaç saat kullandığınızı yazarak faturanıza oluşturduğu yükü kolayca hesaplayın.

Bilgisayarlarınızın ve diğer elektronik cihazlarınızın faturanıza kaç liralık bir yük oluşturduğunuzu kuruşuna kadar hesaplayabileceğiniz kullanımı kolay ve sade bir android uygulaması.

Programın çalışabilmesi için mutlaka aktif bir internet bağlantınızın olması gerekiyor. Çünkü veriler öncelikle üreticinin oluşturduğu sunucuya gönderiliyor ve hesaplama sonucu sunucu üzerinden ekranlarınıza yansıtılıyor. Hesaplamayı doğru bir şekilde yapabilmemiz için bahse konu elektronik cihazın watt değerini bilmemiz gerekiyor. Bu değer genelde cihaz üzerindeki bir etikette yer alıyor. Volt ile Watt değerini karıştırmamalısınız. Çünkü aradığımız değer her cihazın üstünde yazan 220 V / 230 V ifadesi değil. Watt değeri W harfiyle sembolize edilir. Ardından günde kaç saat kullandığınızı ve ay içerisinde aynı süreyle kaç gün bu cihazı kullandığınızı yazarak hesaplamanızı kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Program elektriğin kilowatt satış birim fiyatını 0,42 TL olarak baz almış. Eğer sizin işletmeciniz farklı bir birim fiyattan satıyorsa o değeri girmelisiniz.

ARTILAR

Rahatsız edici, otomatik açılan reklamlar yok

Esnek ve Sade

EKSİLER

YORUMLAR