Bloat Freezer

Bloat Freezer
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Rootlu cihazlarda kullanabileceğiniz bu uygulama ile arka planda çalışan uygulamaları otomatik olarak sonlandırabilirsiniz.

Android cihazlarda pil ömrünü etkileyen en önemli etkenlerden biri de arka planda çalışan uygulamalardır. Bloat Freezer uygulamasıyla arka plan uygulamalarını kapatabilir ve hatta dondurabilirsiniz.

Arka planda çalışan uygulamalar cihazın pil, işlemci ve RAM’ini kullanarak enerji harcamaktadır. Bu durumda da batarya da bundan etkilenip, çabuk bitmektedir. Bunun önüne geçmenin en iyi yolu da bu uygulamaları sonlandırmaktır. İşte tam bu noktada devreye giren Bloat Freezer uygulaması, tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Bunun dışında sistem uygulamalarını da silmenize imkan sağlayan Bloat Freezer, kapladığı çok küçük alanın yanında büyük özellikler sunuyor.

Rootlu cihazlarda kullanılabilen uygulamayı kullanmak için, Ayarlar / Uygulamalar / Geliştirici Seçenekleri kısmından USB hata ayıklama özelliğini aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Arka planda çalışmasını istemediğiniz uygulamaları, listeden tek tek seçtikten sonra Freeze, yani dondur demeniz yeterli olmaktadır. Dondurduğunuz uygulamaları eski haline getirmek için ise Defrost butonuna basmanız yeterlidir.

Eğer uygulamalarınızı kullandıktan sonra kapatmayı unutuyor ve pilinizin çabuk bitmesinden rahatsız oluyorsanız bu uygulamayı denemenizi öneriyorum.

YORUMLAR