BOINC 7.4.53 (Android)

BOINC

BOINC
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    59

  • Üretici

    Space Sciences Laboratory, U.C. Berkeley

BOINC, bilimsel araştırma projeleri için hesaplama yapan açık kaynak kodlu Android uygulaması.

BOINC, bilimsel araştırmalara katkıda bulunmak isteyen kişilere yönelik hazırlanmış açık kaynak kodlu hesaplama uygulaması. Bilimsel araştırmaların analiz edilmesi için gerekli süper bilgisayarlara ihtiyacı ortadan kaldıran uygulama mobil platformda Android kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuluyor.

Samanyolunun haritasını çıkarmak, Güneş sistemindeki küçük gezegenlerin yörüngelerini hesaplamak, çaresi yok denilen sinsi bir hastalığa karşı ilaç üretmek, uzaydan gelen radyo dalgalarını tanımlamak, ölümcül hastalıkların tedavisi dahil aklınıza gelen tüm bilimsel çalışmalar için çok pahalı olan süper bilgisayarlara gereksinim duyulmasıyla ortaya çıkan hesaplama yazılımı BOINC’in Android uygulamasını indirerek biyoloji, matematik, astrofizik alanında projelere katkıda bulunmuş oluyorsunuz.

BOINC’in işleyişi ise şu şekilde; Bilimsel projeler parçalara bölünüp size gönderiliyor. Telefon veya tabletinizde hesaplanıp analiz ediliyor. Sonuçlar merkezle paylaşılarak proje tamamlanıyor. Böylelikle süper bilgisayar kullanılmadan bilimsel çalışmalar sizin gibi gönüllüler yardımıyla bitiriliyor. Unutmadan, hesaplamalar sadece cihazınız şarjda iken ve WiFi bağlantınız kullanılarak yapılıyor.

YORUMLAR