Car Crash

Car Crash
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Car Crash, özellikle erkek çocukların küçükken en çok sevdiği maket pist üzerindeki araba yarışını oyununun mobil platforma uyarlanmış eğlenceli bir araba yarışı oyunu.

Car Crash, benim küçüklüğümde lüks olarak sayılan ve İstanbul'daki akrabalarımın hediye olarak alıp gönderdiğinde sevinçten havalara uçtuğum mini araba yarışı oyunu. Elbette o zamanlar akıllı telefonlar yoktu ve anca maket olarak kurduğumuz pist üzerinde uzaktan kumandalar ile arabaları kontrol ederek yarışıyorduk.

Konsept tamamen aynı olarak alınıp mobil platforma uyarlanan bu yarış oyunu, Android telefon ve tablet sahipleri tarafından ücretsiz olarak indirilip oynanabiliyor.

Ne kadar yetenekli bir şoför olduğunuzu kanıtlama fırsatı bulacağınız oyundaki amacınız pistte kaza yapmadan en uzun süre kalabilmek. Yapı olarak düşünüldüğünde sonsuz koşu oyunları ile benzediğini söyleyebilirim.

Yarış oyunu olmasına rağmen oyunda hızın bir önemi yok. Aksine yavaş giderek daha başarılı olacaksanız, arabayı yavaş kullanmanız yararınıza olacaktır.

2 farklı şeritten oluşan yol üzerinde gelen diğer araçları atlatmak için diğer şeride geçmeniz gerektiğinde ekrana dokunmanız yeterli.

Oyunda karşı şeritten gelen arabaların yakın mesafesinden geçiş yaparsanız her bir seferinde artı bir puan kazanıyorsunuz. Yani karşıdan gelen arabayı son anda geçmeniz gerekiyor. Böylece daha yüksek puanlara ulaşabilirsiniz.

Oyunda elde ettiğiniz yüksek puanları arkadaşlarınız ile paylaşarak onları da gaza getirebilir ve böylece güzel ve çekişmeli bir oyuncu ortamı oluşturabilirsiniz.