Çarkıfelek 1.1 (Android)

Çarkıfelek

1.1
Çarkıfelek
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Çarkıfelek klasik bir bulmaca oyunudur

Çarkıfelek televizyonlarda bir hayli ünlü bir yarışma programı olan aynı isimli bulmaca oyununu mobil cihazlarımıza taşıyan bir oyun. 

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletlerinize ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz bu Çarkıfelek oyunu bize boş zamanlarımızı keyifli bir şekilde değerlendirme imkanı veriyor. Çarkıfelek'te temel olarak bize sorulan atasözü veya sözcük grubunu tahmin etmeye çalışıyoruz. Bu işi yaparken her hamlede bir çarkı bir kere döndürüyoruz. Çarkı döndürdüğümüzde bize belli bir puan denk veya iflas denk gelebiliyor. İflas puanlarımızı sıfırlamakta. Herhangi bir puanı tutturduğumuzda sessiz harf seçiyoruz. Eğer seçtiğimiz bu harf tahmin edeceğimiz sözcük grubu içerisinde yer alıyorsa panoda açılıyor ve çarkta isabet ettirdiğimiz puan çıkan harfin sayısı ile çarpılıyor. Yeterince harfi panoda ortaya çıkartınca kelime grubunu tahmin edebilirsiniz veya iflas riskini göze alarak bütün harfleri tahmin ederek daha fazla puan kazanabilirsiniz.

Çarkıfelek'de 2 farklı oyun modu yer alıyor. Tek kişilik modda oyunu kjlasik şekliyle oynayabilirsiniz veya zamana karşı yarışabilirsiniz. Oyunun 2 kişilik modu ise arkadaşlarınızla eğlenceli bir şekilde vakit geçirmenizi sağlıyor. Tamamen Türkçe içeriğe sahip olan oyunda atasözleri kategorisinin yanında ülke isimleri, film, spor, hayvan ve yemek kategorileri de bulunmakta.