Cortana for Samsung

Cortana for Samsung
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Cortana for Samsung, Microsoft tarafından geliştirilen sanal asistan Cortana'nın Samsung telefonlar için ayrıca çıkan sürümüdür.

Cortana for Samsung, Microsoft tarafından geliştirilen sanal asistandır. 

Cortana'nın diğer sanal asistanlardan ayrılması için özel çaba gösteren Microsoft, asistanına özel ince detaylar da yapmıştı. Bunlardan biri de Cortana'nın bölgeye özgü bir yapay zeka olarak dikkat çekici ve "kullanıcı dostu" özellikleri ile diğer sanal asistanlar arasında öne çıkmasıydı. Örneğin; Cortana'nın İngiltere'deki sürümü İngiliz aksanıyla konuşuyor ve ülke deyimlerini rahatlıkla kullanabilen bir yapay zekaya sahip. Bu özelliğini Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca ve Çince için 5'e katlamanız mümkün.

Ses komutlarıyla telefonunuzu kontrol etmenize yarayan bu yapay zeka, Siri ve Google Asistan gibi çalışıyor. Sorduğunuz soruları yanıtlayan Cortana, bir kütüphanenin yerini sorduğunuzda bunu hemen karşınıza çıkarıyor ve size bir rota çiziyor. Böylesine şeylerde kullanılan sanal asistan, şimdi de Samsung'a özel olarak bir başka sürümüyle geliyor.

Microsoft ile Samsung arasındaki yakınlaşma her geçen gün artarken, Cortana for Samsung ismiyle çıkan bu asistanın ne gibi farklılıklarının olacağı ise henüz bilinmiyor. Fakat Bixby'nin ardından Samsung'un asistanı olmayan telefonlarında bu boşluğu doldurması bekleniliyor.

YORUMLAR