DHMİ Genel Müdürlüğü 1.0.2 (Android)

DHMİ Genel Müdürlüğü

DHMİ Genel Müdürlüğü
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

DHMİ Genel Müdürlüğü, 50'den fazla havalimanın uçuş bilgilerine anlık olarak ulaşabileceğiniz resmi bir uygulama.

DHMİ Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığınca hazırlanmış resmi mobil uygulama olarak karşımıza çıkıyor ve Android telefon ve tabletlerimiz üzerinden 50’den fazla havaalanının uçuş bilgilerini takip edilme kolaylığı sunuyor.

DHMİ Genel Müdürlüğü uygulamasını Android cihazınıza indirerek aralarında İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı’nın da bulunduğu onlarca havalimanının uçuş bilgilerini anlık olarak takip edebiliyorsunuz. Uçuş Bilgi sekmesine gidip uçuş numarasını yazdığınızda uçağın geliş yeri, iniş tarihi, hareket tarihi gibi detaylara anında ulaşabiliyorsunuz. Tabii ki seferde gecikme, iptal gibi bir durum olması durumunda da haberiniz oluyor.

DHMİ Genel Müdürlüğü uygulaması, havalimanlarına ait hava durumunu öğrenmenize de yardımcı oluyor. Havalimanını seçerek sıcaklık, rüzgar, yağış durumu, pist apron taksi yolu durumu gibi detaylara ulaşabiliyorsunuz. Ancak sağlanan bu bilgiler anlık değil, genellikle sabah saatlerinde yapılıyor.

DHMİ Genel Müdürlüğü uygulamasında uçuş bilgileri ve hava durumu dışında tahmin edeceğiniz üzere video ve haber içerikleri bulunuyor. DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan içerikler sürekli olarak güncellenerek karşımıza çıkıyor.

DHMİ Genel Müdürlüğü, uçuş bilgilerini kontrol etmek adına tüm havayollarının uygulamalarını tek tek indirme derdinden bizleri kurtarıyor. Uçakla sık sık seyahat eden biriyseniz kesinlikle cihazınıza yüklemelisiniz.

YORUMLAR