Dino Quest 1.5.6 (Android)

Dino Quest

Dino Quest
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Dino Quest, dinozor fosillerini bulmaya çalıştığınız ücretsiz bir Android oyunu.

Dino Quest, adından da tahmin edeceğiniz üzere dinozor fosili bulmak için dünyanın dört bir tarafını gezdiğimiz bir Android oyunu. Tyrannosaurus Rex, Triceratops, Velociraptor, Stegosaurus, Spinosaurus gibi geçmişte yaşadığı düşünülen ve belgeselleri çekilen dinozor türlerini arayıp bulmaya çalıştığımız oyunda dinozorlar hakkında bilgi de edinebiliyoruz.

Dinozorlara ilgisi olan herkesin kesinlikle oynaması gerektiğini düşündüğüm Dino Quest oyununda bir harita üzerinden ilerliyorsunuz. Afrika, Asya, Amerika, Avustralya ve Avrupa’da geçmiş dönemin unutulmayan dinozorlarını aramaya çıktığımız oyunda toprakları karış karış kazarak fosil bulmaya çalışıyoruz. Bulduğumuz farklı dinozor fosillerini kazı alanına taşıyarak hangi dinozorun hangi organına sahip olduğunu görüyoruz. Dilersek kendi müze koleksiyonumuzu oluşturabiliyoruz.

Tyrannosaurus Rex, Triceratops, Velociraptor, Stegosaurus, Spinosaurus, Archaeopteryx, Brachiosaurus, Allosaurus, Apatosaurus, Dilophosaurus gibi gerçekten yaşadıkları söylenen dev dinozorlar hakkında bilgi edinmemize (tabii ki İngilizce) de imkan veren Dino Quest oyunu, her ne kadar retro görsellere sahip olsa da oynarken keyif veriyor.

YORUMLAR