Disco Zoo 1.1.1 (Android)

Disco Zoo

Disco Zoo
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Vahşi doğadan bulmaca oyunu eşliğinde yakaladığınız sevimli hayvanları hayvanat bahçesine dahil ederken disko müziğini açıp ziyaretçilerden iki misli para kazanın.

Disco Zoo, retro grafiklerden hoşlananlara son derece şirin bir hayvanat bahçesi simülasyonu sunuyor. Hedefiniz, hayvanat bahçesine olabildiğince fazla hayvan yakalayıp müşterilerin ilgisini çekerek para kazanmak.

Disco Zoo’ya ilk başladığınızda hayvanat bahçesinin idare binası ve girişinin inşa edilmiş olduğunu ve gerisinin bir şantiyeden farksız olduğunu göreceksiniz. Ancak bu neşenizi kaçırmasın. Arka planda çalan huzurlu country müziği eşliğinde sizden beklenen ilk görev, hava balonuyla seyahate çıkmak ve yakaladığınız hayvanları taptaze hayvanat bahçesine eklemek olacak.

Şüphesiz, ücretsiz olan çoğu simülasyon oyununda olduğu gibi bütçenizi yükseltmek için oyun içersinden para satın alabiliyorsunuz. Ne var ki, oyun sizi bu alışverişe mahkum etmiyor. Öte yandan, daha fazla para harcayanlar elbette daha hızlı bir şekilde hayvanat bahçelerini geliştirebiliyorlar.

Yakaladığınız her farklı hayvan türü için ayrı bir barınak mevcut ve bunların arasında gezmek için ekranı parmağınızla kaydırıyorsunuz. Sağa doğru ilerleyen her farklı hayvan size daha fazla para getiriyor ama barınaklara topladığınız her 5’inci hayvandan sonra seviye atladığınız düşünüldükçe kuzularınız da tek boynuzlu atlar kadar dikkat çekecekler. Evet, tek boynuzlu at dememin sebebi, mitolojik hayvanların da bu oyunda yer alması. Üstelik her farklı hayvanın konuşma balonlarından kendilerine has sesleri olduğunu da fark edeceksiniz. Bu konuşma balonları kısmından ziyaretçilerin tepkilerini de ölçümlemeniz mümkün olacak.

Disco Zoo’da hayvan yakalayabilmek için bir bulmaca oyunu oynamanız gerekiyor. Her denemede maaliyeti artan bu oyunda boş görünen ve karelere bölünmüş olan bir arazinin içinden motiflerini ezberlemeniz gereken hayvanları avlıyorsunuz. Örneğin bir domuz, 4 bloktan oluşan bir kare formunda saklanırken kuzular genelde enlemesine 4 blokluk bir yer kaplıyorlar. Hayvanat bahçesine bu saatten sonra kazandırdığınız hayvanların fazlaca uyumasına engel olmanız gerekiyor. Aksi takdirde ziyaretçiler de ilgilerini yitiriyorlar.

Sınırlı deneme şansınızı harcadığınız zarflarla uzatabiliyorsunuz ama benim tavsiyem ilk planda bu fikirden uzak durmanız. Zarflara sonra ihtiyacınız olacak. Onun yerine aynı harita üzerinde ısrarla yakalamak istediğiniz bir hayvan varsa oyun size en çok bir dakika süren reklam videoları izlemeyi öneriyor ve 5 deneme şansı daha sunuyor. Ama bu ek yardım da bir süre sonra kesiliyor ve seçeneğin tekrar açılması için beklemeniz gerekiyor. Ertesi gün oyunu oynadığımda bu opsiyon bana tekrar sunuldu.

Topladığınız hayvanların sayısı çoğaldıkça mekanınız büyüyor ve yerel bir gazeten başlayan haberleriniz dünya çapında bir ilgi mertebesine yükselmenizi sağlıyor.

Gelelim Zarfların faydalarına! Zarfların bu oyuna en büyük katkısı, oyun isminden de anlaşılacağı gibi disko müzikleri çalmasını sağlaması. Peki bu müzik ne işe mi yarıyor? 70’li yılların popüler disko ritmi çalarken hayvanat bahçenizdeki hayvanlar uykularından uyanıyor ve ziyaretçiler size iki misli para ödüyorlar. 1 Zarf size 1 dakikalık bir müzik sunarken 10 zarf bu süreyi 1 saate uzatıyor. Yani ne kadar çok harcama yaparsanız, o kadar çok ödüllendiriliyorsunuz. Üstelik bir saatlik disko müziğim çalarken kullandığım cihazı kapatıp açmak zorunda kalmıştım ve sürenin devam ettiğini, oyunda herhangi bir sıkıntının yaşanmadığını bilmek güzeldi.

Eğer vaktinizi eğlenceli ve şirin bir hayvanat bahçesi simülasyonunda harcamak istiyorsanız Disco Zoo sizi kesinlikle mutlu edecektir. Oyun ilk başta son derece sade ve amaçsız gözükse de kısa süre içinde bağımlı olacağınızı garanti edebilirim.