Do Button

Do Button
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Do Button uygulaması sayesinde Android cihazlarınızda tek bir butona basarak pek çok otomatikleştirilmiş işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Do Button uygulaması, IFTTT tarafından resmi olarak hazırlanmış Android uygulamaları arasında yer alıyor ve belli koşullara göre istenen görevlerin gerçekleştirilmesini sağlayan bir otomatizasyon aracı olduğunu söyleyebilirim. Ücretsiz olarak sunulan ve çok kolay bir kullanıma sahip olan uygulama, her ne kadar ilk başta biraz karmaşık gelebilse de genel mantığını kavradığınızda tüm otomatizasyon işlemlerinin sorunsuzca gerçekleştirilmesine olanak tanıyor.

Uygulamayı kullanırken ilk olarak bir işlev seçmeniz gerekiyor ve daha sonra bu işlevin hangi cihaz üzerinde veya hangi servis üzerinde uygulanacağını belirliyorsunuz. Daha açık bir şekilde anlatmak gerekirse, Google Drive'dan tutun da akıllı televizyonunuza, hatta yazılımı destekliyorsa şofbeninize kadar pek çok cihazı ve hizmeti belli işlevler için programlayabiliyorsunuz. Gerekli komutları girdikten sonra tek yapmanız gereken uygulamada yer alan Do butonuna basmak ve o işlemin hemen gerçekleştirilmesini sağlamak.

Uygulamanın desteklediği uygulama ve hizmetler şimdilik şu şekilde:

  • Google Drive
  • Gmail'den posta gönderme
  • Twitter'dan konum paylaşma
  • Çağrı yapma
  • Desteklenen elektronik cihazları kontrol
  • CloudBit işlemleri
  • Diğer servisler

Bunların dışında çok daha fazla irili ufaklı servisi destekleyen uygulama, içerisindeki hazır tarifler sayesinde uğraşmadan başkalarının hazırladıkları komut tariflerini uygulamanıza da imkan tanıyor. Do Button her ne kadar başlangıçta sizi zorlayabilecek olsa da alıştıktan sonra vazgeçemeyeceğinizi düşünüyorum.

YORUMLAR