F-Droid 1.0 (Android)

F-Droid

1.0
F-Droid
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    1,470

  • ÜRETİCİ

    F-Droid

F-Droid, Android uygulama mağazası denebilir.

F-Droid uygulaması, Android akıllı telefon ve tablet sahiplerine yönelik olarak hazırlanmış bir uygulama mağazası uygulaması. Ancak pek çok diğer mağazanın aksine içerisinde sadece ücretsiz ve açık kaynak kodlu uygulamalara yer veren mağaza, bu nedenle en popüler Android uygulamalarını bulmak yerine alternatiflere ulaşabilmenize olanak tanıyor.

Açık kaynak kodlu olan bu uygulamaların güvenlik açığı riski ise neredeyse bulunmuyor. Zira açık kodlu oldukları için herkes uygulamaların kodlarına göz atabiliyor, tehlikeli bir yan bulurlarsa zaten bunun ortadan kaldırılmasını talep ediyor. Eğer alternatif uygulamalar bulmaktan hoşlanıyor ve herkesle aynı şeyleri kullanmak istemiyorsanız göz atmadan geçmeyin derim.

Açık kaynağın farkında olabilirsiniz. F-Droid açık kaynaklı olarak mevcut olan tüm uygulamalardan oluşur. Buradan Google Play Store'da bulunmayan uygulamaları indirebilirsiniz. Bu makalede listelenen uygulamaların bazılarını F-Droid'te bulabilirsiniz. Bu uygulama herhangi bir korsan veya çatlak yazılım içermiyor. “Karaborsa” adlı bir uygulamayı duymuş olabilirsiniz. Bu uygulama buna benzer bir şey değildir. Bu uygulama, Google Play Store'da bulamadığınız yeni açık kaynaklı uygulamaları keşfetmek için mükemmeldir.

YORUMLAR