GeaCron History Maps 2.0 (Android)

GeaCron History Maps

2.0
GeaCron History Maps
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

GeaCron History Maps, Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz dünya tarihi atlası uygulaması.

GeaCron History Maps, dünya tarihini araştırmayı sevenlerin kesinlikle göz atması gerektiğini düşündüğüm bir Android uygulaması. M.Ö 3000 yılından günümüze dünyanın herhangi bir noktasında hangi tarihi olayların yaşandığını hızlıca öğrenebiliyorsunuz.

5000 yılı telefon ve tabletimize taşıyan dünya tarihi atlası uygulaması GeaCron History Maps ile dünya üzerinde herhangi bir bölge ve ülkede yaşanmış tarihi olayları anında öğrenebiliyorsunuz. Bunun için arama kutusuna tarih bilgisini yazmanız yeterli. Örneğin; Arama listesinden olayı seçip 1492 yazdığınızda Kristof Kolomb’un ilk seferini düzenlediği bilgisi geliyor. Listeden şehri seçtiğinizde o şehrin harita üzerindeki konumu karşınıza çıkıyor. Bölge seçiminde de harita üzerinde bulmakta zorlandığınız bir ülkeyi kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Arama fonksiyonunun oldukça hızlı ve isabetli olduğunu söyleyebilirim.

Geçmişten günümüze tüm tarihi olaylar hakkında interaktif harita üzerinden bilgi veren GeaCron History Maps’in bana göre tek eksi yanı dil desteği. İngilizce haricinde desteklenen 6 dil arasında Türkçe yok. Eğer yabancı diliniz yeterli derecede değilse tarihi olayları anlamakta güçlük çekebilirsiniz.

YORUMLAR