Glimpse Notifications 1.6.2.8 (Android)

Glimpse Notifications

Glimpse Notifications
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Glimpse Notifications uygulamasını kullanarak Android cihazlarınızın bildirimlerini daha kolay bir şekilde kontrol edebiliyorsunuz.

Glimpse Notifications uygulaması, Android akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının Android Lollipop sürümü ile birlikte gelen bildirimler sistemini beğenmeyen kullanıcılara yönelik olarak hazırlanmış ücretsiz bir bildirim uygulaması olarak karşımıza çıktı. Her ne kadar genel olarak Lollipop'un kendi bildirim sistemini sevmeyenler için hazırlanmış olsa da mobil cihazınızın üreticisi kendine özel bir tasarım hazırlamışsa ona karşı da güzel bir uygulama olacaktır.

Uygulamayı kullanarak cihazınıza gelen bildirimlerin gösterimine dair onlarca farklı kural belirleyebiliyorsunuz. Özellikle bildirimlerin ekran ışığını açmasını sağladığınızda telefonunuzun görünürlüğünün ne kadar bilgilendirici olduğunu siz de farkedeceksiniz. Zira Android'de bildirimler otomatik olarak ekranı açmadığında, maalesef her defasında yeniden güç butonuna basma zorunluluğu mevcut. Bu durum ise bir süre sonra bu butonun eskiyerek bozulmasına neden oluyor.

Uygulamanın bir diğer dikkat çeken yanı ise, telefonunuzun cebinizde olduğunu ya da olmadığını tahmin edebilmesi. Böylelikle bir bildirim geldiğinde cebinizdeyse ekranı açmıyor ve yanlışlıkla temaslardan dolayı kilit ekranını açmanıza ya da ekrandaki bir şeylere dokunmanıza engel oluyor. Tabii ki sabit bir yere mobil cihazınızı bıraktığınızda yeniden ekran ışığını açarak sizi bilgilendirmeye devam ediyor.

Herhangi bir reklam barındırmaması sayesinde Android sistemini yormayan ve pil tüketimini pek de arttırmayan uygulama, dilerseniz sessiz zamanlar belirlemenize de olanak tanıyor ve böylece gece yatarken bildirimlerin ekran ışığını açmasına engel olabiliyorsunuz. Eğer sık sık bildirimlerinizi incelemek için ekranı açıp durmaktan sıkıldıysanız kesinlikle denemeden geçmemeniz gerektiğine inanıyorum.

YORUMLAR