HOOK 1.04 (Android)

HOOK

HOOK
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

HOOK, birbirine kenetlenmiş olan mekanizmaları çözmek için çaba harcadığımız bir bulmaca oyunu.

HOOK, hem iPhone hem de iPad cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz bir bulmaca oyunu olarak öne çıkıyor. Sakin, kargaşadan uzak ve sade yapısıyla öne çıkan HOOK'ta birbirine kenetlenmiş olan mekanizmaları çözmeye çalışıyoruz.

Açıkça belirtmek gerekirse oyun ilk başlarda pek bir anlam ifade etmiyor ve kuralları kavrayabilmek için birkaç bölüm ilerlemek gerekiyor. Fakat alıştıktan sonra oyun öyle bir akıcı hale geliyor ki bir de bakıyoruz ki 30-40 bölüm geçmişiz bile!

Oyunun en güzel yanı oyuncuları karmaşık başarımlarla, tuhaf kurallarla ve garip oyun modlarıyla boğmaması. HOOK'a girdiğimizde direkt olarak saf bir bulmaca oyunuyla karşılaşıyoruz. Amacımız daire şeklindeki butonlara basarak içlerinden çıkan çizgileri toplamak.

Çoğu zaman dairelerin içinden çıkan çizgiler, başka dairelerden çıkan çizgiler ile kesişmiş oluyor. Bu yüzden önce hangisini ortadan kaldırmamız gerektiğine net bir şekilde karar vermemiz gerek. Zaten kenetlenmiş halde oldukları için eğer herhangi bir çizgiyi tutan bir kanca varsa önce o kancadan kurtulmak zorundayız ki çizgiyi toplayabilelim.

Oyunu anlamak başta da belirttiğimizi gibi biraz zaman alıyor fakat alıştıktan sonra son derece akıcı bir deneyime dönüşüyor. Eğer bulmaca oyunları ilgi alanınıza giriyorsa HOOK sizi uzun süreler boyunca ekranda tutacak kapasiteye sahip.