Intel Remote Keyboard

Intel Remote Keyboard
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Intel Remote Keyboard, Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir bilgisayarı uzaktan kontrol uygulamasıdır.

Intel Remote Keyboard, Windows işletim sistemine sahip bilgisayarların kablosuz olarak Android cihazlarda kontrol edilmesini sağlayan bir yardımcı araç olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanın en büyük işlemci üreticisi olan Intel'in geliştirdiği bu uygulama sayesinde artık bilgisayarınıza ulaşmak ve uzaktan kontrol sağlamak oldukça kolay hale geliyor.

Intel'in geliştirdiği Remote Keyboard'un özelliklerine biraz daha yakından bakalım. Daha önce de belirttiğim gibi uygulamanın amacı bilgisayar ve akıllı cihazlar arasında bağlantı kurup, uzaktan kontrolü daha efektif bir hale getirmek. Android 4.0 ve üzeri cihazlarınızdan kullabileceğiniz uygulamayı çalıştırmak için tek yapmanız gereken, bilgisayarınıza kuracağınız uygulamayla tablet ya da telefonunuzdaki bu Android uygulamasını QR kod ile eşleştirmek olacak.

İçerisinde Windows tuşunu da içeren Remote Keyboard'da Q klavye bulunuyor. Ayrıca fare olarak kullanabileceğiniz bir alanda oluşturulmuş. Bu alana herhangi bir dokunuş fare ile bir dokunuşa tekabül ediyor. Çift tıklama yapmak içinse iki parmağınızı ekrana dokundurmalısınız. Kaydırma çubuğunu da dikey ve yatak şeklinde kullanabiliyorsunuz. Ayrıca unutmamak gerek, uygulama şuanda sadece Windows 8 tabanlı bilgisayarları destekliyor.

Bu tarz uygulamaların çok fazla alternatifi olduğunu biliyoruz. Ama Intel'in onlardan daha fazla güven verdiğini unutmamak gerekiyor. Bilgisayarınızı telefondan kontrol etmek isterseniz Intel Remote Keyboard'u ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Kullanmanızı kesinlikle öneririm.

YORUMLAR