Internet Speed Master 1.2.3 (Android)

Internet Speed Master

Internet Speed Master
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Internet Speed Master uygulamasını kullanarak Android cihazınızın 3G ve Wi-Fi internet bağlantısını hızlandırabiliyorsunuz.

Internet Speed Master uygulaması, cihazı rootlu veya rootsuz olan Android kullanıcılarının internet bağlantı hızlarını arttırabilmek için kullanabilecekleri ücretsiz uygulamalar arasında yer alıyor ve böylelikle internet sağlayıcınızın sunduğu internet bağlantı kapasitesini sonuna kadar kullanabilmenize olanak tanıyor. Tabii ki bu hızlandırma işleminin maksimum hizmet kalitesine de bağlı olduğunu unutmamalısınız.

Temelde Linux çekirdeğine sahip olan Android işletim sistemi içerisinde bulunan TCP/IP konfigürasyonuna dair pek çok ayar yapan uygulama, böylece işletim sisteminin bağlantı yönetimini daha verimli şekilde gerçekleştirerek hızdan faydalanmasını sağlıyor. Lakin bazı üreticilerin bu değişiklikleri cihazlarında hazır olarak yayınlamaları nedeniyle daha fazla hız elde etmek mümkün olmayabiliyor.

Esasında rootlu cihazlar için gerçekleştirilen bu işlem sayesinde hız artıyor ancak rootsuz cihazlarda da belli hız artışları yakalamak mümkün. Zira uygulamanın sistemin pek çok irili ufaklı noktasına dokunabilmesi sayesinde hız arttırıcı bazı önlemler rootsuz cihazlarda da kullanılabiliyor.

Uygulamanın arayüzü oldukça kolay kullanılır ve basit bir şekilde hazırlanmış. Bu nedenle açtıktan sonra hızlandırma işlemlerini yapmak için karmaşık menüler arasında dolaşmaya gerek kalmıyor. Eğer cihazınızın sağlığından şüphe ediyorsanız işlemleri uygulamadan önce bir yedek alabilir ve böylece sorunlarla karşılaşmanız halinde yeniden yedeğinize dönüş yapabilirsiniz.