Jacob Jones and the Bigfoot Mystery

Jacob Jones and the Bigfoot Mystery
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Sıradışı bir macera oyunu arıyorsanız bu yıl mobil cihazlar için çıkacak en iyi oyunlardan biri olmaya aday olan Jacob Jones and the Bigfoot Mystery aradığınız şey.

Jacob Jones and the Bigfoot Mistery, bizlere Telltale Games oyunları olan Walking Dead ve The Wolf Among Us'ı hatırlatan bir şekilde sunulmuş. Episode pack olarak devam bölümlerinin alınması gereken bu oyunun giriş kısmında ise Jacob isimli ufaklığın şirin macerası başlıyor. Point and Click Adventure tarzında hazırlanmış olan bu oyunun oynanış tarzı Nintendo DS için çıkan Layton serisini hatırlatıyor. PS Vita ve PC'den sonra mobil olarak da çıkan oyun, oynanış tarzı gereği mükemmel platformuna ulaşmış diyebiliriz. Çocuksu oyunlardan çok hoşlanmıyor olabilirsiniz ama Jacob Jones bu duruma inat bir parantez açmanızı önereceğim bir seri.

Görselleriyle dikkat çeken oyun, oldukça stilistik bir kalemden çıkmış. Çocuksu olduğu için ön yargıyla değerlendirmeyeceksek karakterlerin gerçekten kendilerine has bir tasarımları var. Oyuncakları andıran 3 boyutlu modellemeler oyun içersinde gerçekten hoş görünüyorlar. Müzikler de oyunun teması bağlamında, insana sıcak duygular aşılayan bir ruha sahip. Başlarda size oldukça kolay gelecek bulmacalar hemen fikrinizi şekillendirmesin. Oyunda ilerledikçe aslında çok da düşünmeniz gereken yerler olduğunu kısa sürede fark edeceksiniz. Oyun içersinde yapmanız gerekenler hakkında ipucu verilsin istiyorsanız bulmacaları çözmenizin gerekmediği kısımlarda gazoz kapaklarını toplamaya özen gösterin.

Oyunun bu başlangıç sekansında hikayenin büyük bir kısmı anlatılmamış olsa da devam bölümlerini büyük bir merakla bekleyeceğinizi garanti ederim. Jacob Jones'un senaryosunu yazan kişi BAFTA ödüllü bir dizi senaristi olduğu için devamından umutluyuz.