Link2SD 3.1.5 (Android)

Link2SD

Link2SD
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe , İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    14,744

  • Üretici

    Bulent Akpinar

Android cihazınızdaki uygulamaları kolayca hafızadan SD kartınıza taşımak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir uygulama.

Link2SD uygulaması, Android kullanıcılarının cihazlarının dahili belleğinde bulunan uygulamaları kolayca SD kartlarına taşımalarına olanak tanıyor ve böylece pek çok kullanıcının hafızasının dolmasına neden olan ve sorunlara yol açan bir konuda iyi bir çözüm haline geliyor. Bazı Android uygulamaları SD karta kurulumu destekleseler de maalesef çoğu bunu desteklemiyor ve telefonun kendi hafızasında çok büyük yer kaplamaya devam ediyorlar.

Uygulamayı kullandığınızda, istediğiniz Android uygulamasını anında SD kartınıza taşıyabilir ve orijinal olan uygulamayı hafızadan kaldırabilirsiniz. Tüm sistem bilgileri ve kısayollar yeniden kalibre edilecekleri için uygulamaları bir depolama biriminden diğerine taşımak herhangi bir soruna da yol açmıyor.

Fakat bu uygulamanın tek özelliği değil. Oldukça başarılı bir şekilde kaldırılamaz durumda olan uygulamaları da cihazınızdan kaldırabiliyor. Böylece Android üreticilerinin cihazlarına ekledikleri yüzlerce farklı gereksiz ek yazılımı kolayca sistemden kaldırarak tasarruf edebiliyorsunuz. Genellikle sıradan kullanıcıların bu uygulamaları kaldırmaya yetkileri olmadığı için sorunlar ortaya çıkıyor ancak Link2SD tüm bu sorunların üstesinden gelmeyi başarıyor.

Uygulamanın bazı ek özellikleri de var ancak bu özellikleri sadece ne yaptığını bilen kullanıcıların denemelerini öneriyorum. Bunlar arasında kullanıcı uygulamalarını sistem uygulamalarına çevirme yahut sistem uygulamalarını kullanıcı uygulamalarına dönüştürme gibi işlemler yer alıyor. Fakat SD karta uygulama taşıma dışındaki diğer işlevler sistem kararlılığını bozabileceği için bu ayarları kurcalarken dikkatli olmanızı öneriyorum.

Uygulamanın bilhassa alt düzey telefonlarda büyük bir performans artışı ve yer tasarrufu sağlayacağına inanıyorum. Bu nedenle bir göz atmayı unutmayın.

YORUMLAR