Linqapp

Linqapp
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Linqapp, yeni bir dil öğrenenler ya da herhangi bir dil ile ilgili sorun yaşayanların problemlerini çözebilmesi için geliştirilen çok başarılı bir yabancı dil uygulaması.

Linqapp, son zamanlarda gördüğüm en yaratıcı ve başarılı Android uygulamalarından bir tanesi. Android versiyonu dışında iOS versiyonu da bulunan uygulama, yeni dil öğrenenlerin ve dil konusunda herhangi bir problem yaşayanların, canlı ve ücretsiz olarak diğer kullanıclardan yardım talep edebileceği güzel bir ortam. Android yabancı dil uygulaması kategorisinde olan Linqapp, Türkçe dil desteği de barındırdığı için oldukça faydalı olabilir.

Tamamen ücretsiz olarak sunulan uygulamayı Android telefon ve tabletlerinize indirip kurduktan sonra kendinize bir profil oluşturmanız gerekiyor. Bu profil üzerinde ana dilinizi, konuşabildiğiniz dilleri ve ilginizi çeken ya da öğrenmek istediğiniz dilleri giriyorsunuz. Böylece diğer online kullanıcılar sizin kim olduğunuzu ve sizden hangi diller hakkında yardım alabileceğini görüyor.

Karşılıklı olarak etkileşimin yüksek olduğu bu ortamda ne kadar yardım ederseniz o kadar ünvan puanı kazanıyorsunuz. Bunun anlamı hem popüler olmanız hem de diğer kullanıcılara bolca yardım ettiğiniz demek oluyor. Sizin bir ihtyiacınız olduğunda siz de diğer kullanıcılardan yardım talep edebiliyorsunuz.

Herhangi bir yabancı dil ile ilgili yaşadığınız problemi hızlıca çözüme kavuşturmanızı sağlayan Linqapp, siz probleminizi sesli, görüntülü veya yazılı mesaj ile birlikte gönderdikten sonra, sorun yaşadığınız dile hakim bir kullanıcının size hemen yanıt vermesi şeklinde işliyor. Yani hangi dilde sorun yaşıyorsanız, o dili ana dili olarak kullanan kişilerden destek alabiliyorsunuz.

Diğer kullanıcıları takip etme, özel mesajlaşma ve liderlik sıralaması gibi ekstra özellikler uygulamanın kullanımını arttıran etkenler arasında. Bir çok yeni kişiyle tanışarak arkadaş bile olabileceğiniz uygulama, zaman içerisinde dil ustası olmanızı sağlıyor. Eğer dil ustası olmayı başarırsanız, ilerleyen süreçte uygulama üzerinden ücretli bir şekilde profesyonel destek de sağlayabiliyor olacaksınız.

Kendi dilinizden farklı bir dildeki bir kelimenin nasıl yazıldığını ya da nasıl telaffuz edildiğini bile sorabileceğiniz uygulama, dil konusundaki problemlerinizi hızlı çözmenizi sağlıyor. Fakat bu tür uygulamalarda en önemli nokta karşılıklı desteğe açık olmak. Yani kendi sorununuzu çözdükten sonra uygulamadan çıkmak yerine, kendi ana dilinizde yardım edebileceğiniz problemlere göz atmak çok daha yararlı olacaktır.

Yeni dil öğreniyor ya da dil konusunda zaman zaman ufak problemler yaşıyorsanız, ayrıca çok iyi hakim olduğunuz diller varsa ve bu diller ile ilgili farklı insanlara yardım edebileceğinizi düşünüyorsanız, Linqapp'i mutlaka denemenizi tavsiye ederim.