Lollipop Screen Recorder 1.2.0 (Android)

Lollipop Screen Recorder

Lollipop Screen Recorder
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Lollipop Screen Recorder uygulamasını kullanarak Android cihazlarınızda video ekran görüntüsü kayıtlarını hemen çekmeye başlayabiliyorsunuz.

Lollipop Screen Recorder uygulaması, Android 5.0 Lollipop kullanıcılarının akıllı telefon ve tabletlerinin ekranını video olarak kaydetmelerini sağlıyor ve böylece oyunlar, uygulamalar ve sistemin tüm diğer kısımlarının kayıtlarını tutmak mümkün hale geliyor. Ücretsiz olarak sunulan ve çok kolay bir kullanıcı arayüzüne sahip olan uygulamanın çalışmasında da herhangi bir sorun bulunmuyor.

Android 5.0 sürümüne kadar maalesef işletim sisteminde ekran kaydı yapılmasını sağlayacak bir API bulunmuyordu ve bu nedenle kayıt yapmak isteyen kullanıcıların telefon veya tabletlerine root atmaları gerekiyordu. Root işlemi ise garantiyi sona erdirdiği için bu defa da root edildiğinin anlaşılmasını engellemek için sistemi kurcalamak gerekliydi.

Lakin yeni işletim sisteminde bu imkan kendinden bulunuyor ve Lollipop Screen Recorder'ı kurduğunuzda işletim sisteminizi root etmeden hemen ekran kaydını video olarak almaya başlayabiliyorsunuz. Uygulamanın kolay ve basit kullanılır yapısı nedeniyle kayıt almak için tek yapmanız gereken Start Recording butonuna basmak.

Kaydedilen videolar hemen uygulama içerisinde sunuluyorlar ve onları bularak üzerinde işlemler gerçekleştirmeniz de mümkün oluyor. Videolarınızı oynatmak, düzenlemek veya istediğinzi kişilerle paylaşmak oldukça basit. Elbette devamlı olarak video kaydı yapmanın hem sistem depolama alanı hem de batarya üzerinde negatif etkisi olacağını unutmamalısınız.

YORUMLAR