Motorsport Manager 1.1.4 (Android)

Motorsport Manager

Motorsport Manager
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Android cihazlarınızda oynayabileceğiniz yarış yönetim oyunudur.

Motorsport Manager, Android cihazlarınıza indirip oynayabileceğiniz bir araba yarışı oyunudur. Fakat bildiğiniz yarış oyunlarının aksine burada tıpkı bir simülasyon oyununda olduğu gibi yönetim kısmını da siz yapıyorsunuz.

Farklı ve orijinal bir düşünce ile geliştirilmiş olan oyunda aslında mikro yönetim denilen şeyi yapıyorsunuz. Yani yarışçınızdan diğer elemanlara kadar herkesi siz işe alıyorsunuz, tesislerinizi genişletiyorsunuz, sponsorlarla görüşüyorsunuz ve arabaları satın alıyorsunuz.

Oyunda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise arabalara ve insanlara verebilecek kadar para kazandığınızdan emin olmak. Kolaymış gibi görünse de oyunun kolay olmaması için uğraşmışlar diyebilirim. Çünkü örneği en iyi sürücüye verecek kadar paranız hiç bir zaman kalmıyor bu yüzden elinizdekiyle en iyisini yapmanız gerekiyor.

Oyun boyunca çeşitli şeyleri upgrade etmeniz ve sponsorlarınızı memnun etmeniz gerekiyor. Firmanızı büyütmeye çalışırken aynı zamanda sponsorlar size bazı işler paslıyorlar ve onları da yerine getirmeniz gerekiyor. Kısacası karmaşık bir oyun olduğunu söyleyebilirim.

Elbette yönetim kısmı haricinde bir de yarış yaptığınız kısım var. Yarışlarda kullanacağınız arabaları iyi seçmeniz ve bakımlarını yapmanız gerekiyor. Ayrıca rakiplerinize de göz kulak olmalı ve stratejilerini öğrenmelisiniz. Yarışlarda gerekeni yapabilirseniz para kazanıyorsunuz ve bu parayı da yukarıda saydığım işlere harcıyorsunuz.

Ayrıca yarış esnasında beklemediğiniz olaylar da olabiliyor. Örneğin lastiğiniz patlayabiliyor ve yarışı bitiremiyorsunuz. Bu açıdan da tahmin edilemez bir oyun olduğunu söylemek mümkün. Bu da oyunu daha eğlenceli ve zorlayıcı kılıyor.

Eğer strateji oyunları ve araba yarışları ilginizi çekiyorsa, bu oyunu indirip deneyebilirsiniz.

YORUMLAR