Osmanlıca-Türkçe Sözlük

Osmanlıca-Türkçe Sözlük
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Osmanlıca kelimelerin günümüz Türkçesindeki karşılıklarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Osmanlıca öğrenmek isteyen Android kullanıcılarının faydalanabileceği Osmanlıca-Türkçe Sözlük uygulaması ile Osmanlıca kelimelerin Türkçe karşılıklarını kolayca öğrenebilirsiniz.

Osmanlı Türkçesi ya da Osmanlıca olarak adlandırılan dili öğrenmek istiyorsanız, işiniz biraz zor diyebilirim. Halk arasında Eski Türkçe olarak yanlış bilinen Osmanlıca, Arapça ve Farsçadan etkilendiği için sıfırdan öğrenmek isteyenler biraz zorlanabilir. Eğer hafızanıza güveniyorsanız, Osmanlıca-Türkçe Sözlük uygulamasında geçen sözcüklerin günümüz Türkçesindeki karşılıklarını kolaylıkla öğrenebilmeniz mümkün.

Uygulama üzerinde Osmanlıca kelimeler aynı zamanda Arapça olarak da sizlere sunuluyor. Eğer bu kelimelerin Arapça’da nasıl yazıldığını merak ediyorsanız, uygulama bu ihtiyacınızı da karşılıyor diyebilirim. A’dan Z’ye sıralanmış bir şekilde Osmanlıca kelimeler arasında geçiş yapabileceğiniz ve bu kelimelerin Türkçe karşılıklarını öğrenebileceğiniz Osmanlıca-Türkçe Sözlük uygulaması ücretsiz olarak sunuluyor.