Robin 4.293 (Android)

Robin

Robin
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Robin uygulaması sayesinde Android cihazlarınızdan Siri benzeri bir sesli asistana sahip olabilirsiniz.

Robin uygulaması, Android işletim sistemli akıllı telefonlar ve tabletler için hazırlanmış Siri benzeri uygulamalar arasında yer alıyor ve oldukça gelişmiş bir asistanlık yeteneğine sahip olduğunu söyleyebilirim. Her ne kadar Türkçe desteği olmasa da, temel İngilizce komutları bir defa ezberledikten sonra kullanım esnasında herhangi bir sıkıntı yaşanmayacaktır.

Uygulamada sunulan asistanlık hizmetlerini listelemek gerekirse;

  • Yol tarifi alma
  • Sesli olarak yazı yazma
  • Yerel bilgiler
  • GPS navigasyon verileri sunma
  • İnternet aramaları yapma

Uygulamanın sunduğu tüm bu yeteneklerin yanında, ufak tefek yaptığı şakalar ve sunduğu sürprizler de yine kullanıcıların hoşuna gidecektir. Dolayısıyla hem yeterli bir fonksiyonel yapıya hem de samimi araçlara sahip olması onu Siri kadar tercih edilebilir bir hale getiriyor.

Robin uygulaması, sosyal ağ servisleriyle uyumlu bir şekilde de çalışabiliyor ve telefonunuzun ekranına bakamasanız da size gerçekleşen güncellemeleri sesli olarak okuyor. İsterseniz hatırlatıcılarınız ve takvimlerinize dair işlemler gerçekleştirmek de mümkün.

Çalışırken pek çok işlevi için internet bağlantısına ihtiyaç duyan uygulama, bunun haricinde kullanıcıları engelleyecek herhangi bir niteliğe sahip değil. Ancak Türkçe komutlar konusunda henüz destek gelmediğini ve bu nedenle İngilizce komutları öğrenene kadar biraz zorluk çekebileceğinizi unutmayın.