Rush to Adventure

Rush to Adventure
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Retro oyunseverler için sidescroller bir Aksiyon RPG olan Rush to Adventure ile isimsiz bir kahramano oynayıp canavarların istila ettiği bir adayı temizleyin.

Aksiyon RPG arayan retro oyunseverlere müjdemiz var. Bağımsız Digital Awakening'den klasik oyunlara özlem duyanlar ve Zelda 2'den sonra aradığını bulamayanlar için Android'e güzel bir alternatif çıktı. 2 boyutlu sidecroller unsurları ile donatılmış bir RPG oyunu olan Rush to Adventure, ilk bakışta basit görünümünden ötürü geri çevirmek isteyebileceğiniz bir oyunun izlenimini yaratabilir. Yanıldığınızı görmek için oyunu mutlaka oynamanız gerekiyor.

Grafiklerine baktığımız zaman oyunu fazla şişirdiğimi düşünüyor olabilirsiniz, ancak oyunun mekaniklerini oynayarak deneyimlediğiniz zaman kontrollerini oldukça beğendik. Şu an tamamnlanmış bir versiyonunu oynamayacağınız oyunun gelişim aşamasına hazır olduğunu söylersek abartmış olmayız. İsimsiz bir kahraman olarak başladığınız oyunda yaratıklar tarafından ele geçirmiş bir adaya ulaşmanız gerekiyor. Tamamlanacak bir sürü görev ve öldürülecek bir sürü düşman var. Nintendo tarzında bir aksiyon arayanların ağzına bal döken Rush to Adventure, kılıçlı kalkanlı bir savaşa özlem duyanlara iki boyutlu bir klasik sunuyor. Her kılıç darbesiyle rakiplerinizin can barını eksiltirken doğru zamanlamayı öğrenip saldırılara karşı kalkan kaldırmanız esastır.

Sahip olacağınız bir kaç özel hareket de daha planlı saldırılar yapmanıza imkan tanıyor. İlk akla gelen hareketlerin bazıları da bir Zelda klasiği olan şarjlı saldırı ve koşarak saldırı. Unutmamak lazım ki, oyun henüz alpha aşamasında ve gelinen aşamaya gösterilen özeni oldukça beğendik. Daha fazlasının kapıda olmasını umuyoruz. Oyundan maksimum keyfi almak için de bir GamePad kullanmanızı öneriyoruz. PC için de çıkan bir versiyonun olduğunu hatırlatalım.

YORUMLAR