Set DNS

Set DNS
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Set DNS, Android telefon ve taletleriniz üzerinde 3G veya WiFi bağlantıları için istediğiniz DNS'leri kullanarak internet üzerinde özgürce gezebilmenizi sağlayan yararlı bir uygulamadır.

Set DNS, root'lu Android cihazlarınız üzerinde ister 3G ister WiFi bağlantısı kullanırken istediğiniz sunucular üzerinden internete bağlanmanızı sağlayan yararlı ve ücretsiz bir DNS değiştirme uygulamasıdır.

IPv4 ve IPv6 ağ ve sunucularında çalışan uygulama, mobil cihazlarınız üzerinde 3G veya WiFi bağlantısı kullanarak internete girerken farklı DNS'ler kullanabilmenizi sağlamaktadır. Fakat uygulama ile önemli noktalardan bir tanesi, uygulamayı kullanabilmek için cihazınızın rootlanmış olması gerekmektedir. Eğer cihazınız rootlu değilse uygulama bazı sorunlar çıkartabilir.

Google, opendns ve fooldns gibi en çok kullanılan ve popüler DNS ayarları ile birlikte gelen uygulama ile dilerseniz kendi gireceğiniz DNS adreslerini de kullanabilirsiniz.

Uygulamanın widget'ı sayesinde anasayfanız üzerinde güncel DNS adresinizi görebiliyorsunuz. Google DNS ve OpenDNS kullanmanız internet üzerindeki gezinti hızınızı oldukça arttırabilir. Uygulama cihazınız üzerinde DNS ayarlarınız yerine bir Proxy servisi kullanılıp kullanılmadığını da kontrol ederek gerekli düzeltmeleri yapabiliyor. Fakat otomatik Proxy testi uygulama içerisinde standart olarak kapalı durumdadır. Dilerseniz bu özelliği katif edebilirsiniz.

Engellenen ve girilmesi yasaklanan sitelere girmek için kullanabileceğiniz en kolay ve etkili çözümlerden biri DNS adresi değiştirme işlemlerinizi kolaylaştıran basit bir uygulama olan Set DNS'i Android telefon ve tabletlerinize ücretsiz olarak indirerek kullanabilirsiniz. Ayrıca uygulamayı kullanışlı bulup beğenmeniz halinde pro versiyonunu satın alarak kullanmanızı tavsiye ederim.