Smart Compass 1.6.2 (Android)

Smart Compass

Smart Compass
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Smart Compass, cihazınızın kamerasını kullanarak bile yön bulmanızı sağlayan yararlı ve akıllı bir Android pusula uygulaması.

Smart Compass, ister düz bir işlem olarak isterseniz Android cihazınızın kamerasını kullanarak sokakta aradığınız yönü kolayca bulmanızı sağlayan etkileyici bir pusula uygulaması. Akıllı pusula ismi ise pusulanın kamera kullanarak yön bulmanızı sağlama özelliğinmden kaynaklanıyor.

Standart olarak pusula uygulamaları ekrana gelen pusula üzerinde size yönleri gösterir. Fakat bu uygulamada hem bu standart pusula hem de bunun dışında akıllı bir yöntem kullanılıyor. Bu yöntemi bir örnekle çok daha net bir şekilde ifade etmek gerekirse, örneğin İzmir sokaklarında yürürken uygulamayı açarak cihazı caddelere doğru tuttuğunuzda hem nerede olduğunuzu görüyor hem de yönünüzü bulabiliyorsunuz. Örneğin Hilton oteline bakarken, doğu, batı ve kuzey ve güneyin nerede olduğunu da aynı zamanda görebilirsiniz.

İçerisindeki manyetik sensörler sayesinde başarılı bir şekilde çalışan uygulamanın 4 temel özelliği mevcut.

  • Kamera görüntüsünü kullanma.
  • Manyetik sensörleri onaylamak için metal detektörü
  • GPS desteği
  • Telefonu portre ya da manzara moduna alsanız bile uyumlu çalışma

Ücretsiz olarak sunulan uygulamanın Pro versiyonunu satın alırsanız bir takı mekstra özellik ile kullanabiliyorsunuz. Fakat basit anlamda ücretsiz versiyonu da yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Uygulama içerisindeki pusulanın performansı cihazınızın donanım özellikleri ile birlikte doğru orantılı olarak artış gösterebilir. Bu nedenle cihazınızın modeli biraz eskiyse pusulayı biraz daha yavaş kullanabilmeniz söz konusu. Fakat son bir kaç yılda çıkan akıllı telefonların tümünde herhangi bir problem olmadan akıllı pusulayı kullanabilirsiniz. Eğer bir pusula uygulamasına ihtiyacınız varsa, Smart Compass sizin için ideal çözüm olacaktır.

YORUMLAR