SMS Backup+ 1.5.8 (Android)

SMS Backup+

SMS Backup+
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

SMS Backup+ sayesinde Android cihazlarınızdaki SMS ve kişilerinizi ücretsiz olarak yedekleyebiliyorsunuz.

SMS Backup+ uygulaması, Android akıllı telefon ve tablet sahiplerinin cihazlarında bulunan mesajlarını kolaylıkla yedeklemek için kullanabilecekleri ücretsiz uygulamalar arasında yer alıyor. Özellikle cihazını fabrika ayarlarına döndürmeyi planlayanların beğeneceklerine inandığım uygulama, oldukça kolay da bir kullanıma sahip.

Uygulamanın en dikkat çeken özelliği, SMS ve MMS mesajlarının yedeklenmesinin yanında çağrı kayıtlarının da yedeklenmesine olanak sağlaması. Çağrılardaki kişilerin Google hesabınızda yer alan kişilerle eşleştirilmesi sayesinde gelecekte kayıtları yeniden yüklediğinizde diğer Gmail yahut Google Takvim uygulamalarında sıkıntılar yaşamanızın da önüne geçiliyor diyebilirim.

Fakat her ne kadar SMS ve kişi listesini yeniden yüklemek mümkün olsa da MMS için bu özelliğin şimdilik işe yaramadığını belirtmek gerek. Dolayısıyla MMS’lerinizi bilgisayarınıza geri kopyalamak mümkün fakat telefona oldukları gibi geri almak mümkün değil.

Her ne kadar uygulamanın SD karta yüklenmesi mümkün olsa da, üreticisinin gerçekleştirdiği uyarıya göre bu özelliğin yedekleme işleminin yapılmaması gibi sonuçları olabiliyor. Dolayısıyla yedeklemenin düzgün yapılabilmesi için uygulamanın akıllı telefon veya tabletinizin kendi hafızasına kurulması öneriliyor.

Otomatik olarak düzenli yedekler alabilen SMS Backup+, dilerseniz manuel olarak istediğiniz an yedek almanıza da yardımcı oluyor. SMS’lerinizin ve kişilerinizin kaybolmasından sıkıldıysanız kesinlikle denemeniz gerekenler arasında olduğunu söyleyebilirim. Uygulamanın herhangi bir performans sıkıntısı olmaması ve aynı zamanda internetsiz olarak çalışabilmesi de dikkatimi çeken olumlu yanları arasında yer alıyor.

YORUMLAR